Sněhová fréza – pomocník, který vás zbaví sněhu před domem

Během zimních měsíců je velice užitečným pomocníkem při úklidu sněhových závějí zařízení zvané sněhová fréza. Existují sněhové frézy, které se využívají pro úklid sněhu ze silnic nebo z železnic, ale vyrábějí se také sněhové frézy využitelné na odklízení sněhu kolem vašeho domu. Toto užitečné zařízení funguje tak, že sníh rozřeže na miniaturní částice a poté tyto částečky odhodí mimo plochu, kterou si přejete odklidit. Existuje několik druhů sněhových fréz, rozlišují se buď podle typu čištěné oblasti, tedy jak již bylo zmíněno, existují frézy na úklid zahrad, železnic nebo silnic, dále rozlišujeme sněhové frézy podle druhu odklizeného povrchu, a nebo podle typu sněhu, který si přejete odklidit – záleží na tom jestli sníh je napadlý čerstvě, nebo zdali se jedná o udusaný sníh.

Existují frézy elektrické, akumulátorové a dále benzinové sněhové frézy. Ty prvně zmiňované se hodí spíše k uklízení menší sněhové pokrývky, a je lepší, když je sníh čerstvě napadený. Výhodou tohoto typu je to, že je snadno ovladatelný a hlavně tichý. Oproti tomu nevýhodou je možnost odklízet sníh pouze na místech, kam dosáhne přívodní kabel. Druhým zmiňovaným typem jsou akumulátorové sněhové frézy. Tato fréza pracuje velice potichu a po nabití zvládne pracovat přibližně hodinu. Posledním druhem jsou benzinové sněhové frézy. Tento typ je z těch tří asi nejvýkonnější, je využívaný k odklízení větší sněhové pokrývky. Benzinové sněhové frézy jsou opatřeny velmi výkonnými spalovacími motory, díky kterým zvládnou úklid sněhu i za náročných podmínek. Benzinové sněhové frézy se dále dělí na jednostupňové a dvoustupňové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada a jeho autorem je loupaceka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Sněhová fréza – pomocník, který vás zbaví sněhu před domem