Antiparazitika Fypryst na Frodex.cz

Antiparazitika Fypryst na frodex.cz

Opět se blíží sezona klíšťat a proto jsme na frodex.cz rozšíříli řadu antiparazitik o výrobky Fypryst.Pokud chceme svého psa ochránit před chorobami přenášenými klíšťaty, je nejlepší začít s odstraňováním klíšťat již během procházky. Pokud tak neučiníme a parazit se ke zvířeti přichytí, je nutné ho z těla odstranit co nejdříve, jelikož pro přenos nejběžnějších chorob přenášených klíšťaty je zapotřebí několik hodin. Rovněž psí blechy je nutné odstranit, protože mohou přenášet psí tasemnici, která představuje riziko i pro člověka. U některých psů mohou kousnutí blechou vyvolat alergickou reakci, která může vést k závažnému zánětu kůže.

Klíšťata a blechy jsou nebezpeční cizopasníci, protože přenášejí řadu nebezpečných nemocí, jako je borelióza, ehrlichióza, babezióza a jiná vzácnější onemocnění. Tato onemocnění se mohou přenášet i na člověka. Léčba těchto chorob obvykle trvá dlouhou dobu, výsledkem jsou obvykle dlouhodobé zdravotní problémy a uvedená onemocnění někdy mohou způsobit až smrt zvířete nebo člověka. Blechy jsou také nebezpečnými parazity, jelikož u zvířat může vzniknout alergie na jejich kousnutí a protože přenášejí také tasemnici psí, což je v našem prostředí velmi běžný parazit.

K eradikaci klíšťat, blech a jiných externích parazitů u psů je k dispozici rozsáhlé spektrum přípravků. Tyto přípravky však nejsou všechny stejně účinné a spolehlivé. Fipronil, který je již nějakou dobu prodáván po celém světě, bezesporu patří k nejúčinnějším z nich. Jeho účinnost byla prokázána již mnohokrát. Je k dispozici u veterinárních lékařů ve formě spot-on přípravků, což je ten nejmodernější způsob ochrany proti klíšťatům a blechám. Použití tohoto léku je velmi jednoduché, jelikož se nanáší do jednoho místa – na krk zvířete. Jedinečný mechanizmus působení pak umožňuje jeho rozšíření po celém těle zvířete. Výskyt fipronilu se omezuje na lipidové komponenty kůže a chlupové folikuly, odkud se neustále uvolňuje na kůži a srst. Tím je zajištěna nepřerušovaná a dlouhodobá ochrana před vnějšími parazity, která je stále účinná i po koupání.

Také majitelé koček si dnes mohou vybrat z rozsáhlého spektra přípravků určených k prevenci a eradikaci napadení blechami, klíšťaty nebo jinými vnějšími parazity. Tyto přípravky jsou k dispozici v různých lékových formách – jako spreje, insekticidní obojky, šampony, tablety a jako „spot-on“ kapky, které se nanášejí na kůži. Spot-on přípravky jsou nejmodernější metodou vnější ochrany proti parazitům. Mezi majiteli zvířat jsou nejpopulárnější, jelikož jednoduchá aplikace do jediného místa – na krk zvířete – zaručí měsíc ochrany před parazity.

Fipronil je účinná látka, kterou lze od veterinárního lékaře získat ve formě spot-on přípravků, tj. kapek k aplikaci na kůži zvířete. Fipronil je již více než 15 let přítomen na trhu po celém světě a je jedním z nejvíce klinicky kontrolovaných a nejbezpečnějších účinných látek. Bezpečnost fipronilu dokládá rovněž fakt, že je jedním z mála účinných látek ve formě kapek určených k aplikaci na kůži, čili „spot-on“, které jsou indikovány i k použití u koček. Po aplikaci do jednoho místa umožní jedinečný mechanismus účinku léčiva, aby se léčivo rozšířilo po celém těle zvířete. Výskyt fipronilu se omezuje na lipidové komponenty kůže a chlupové folikuly, odkud se neustále uvolňuje na kůži a srst, čímž je zajištěno nepřerušované a dlouhodobé působení. Fipronil účinně odstraňuje klíšťata (obvykle před přenosem potenciálního onemocnění na napadené zvíře) a blechy, a tak snižuje jejich škodlivý vliv na zvíře a nepřímo též na lidi.

Pokud tedy chcete chránit svého miláčka i sebe, nakupte včas antiparazitika Fypryst v e-shopu frodex.cz!

0 komentářů u “Antiparazitika Fypryst na Frodex.cz