Antiparazitikum Fipron spot-on na Frodex.cz

Antiparazitikum Fipron spot-on na Frodex.cz

 

E-shop www.frodex.cz nově zařadil antiparazitika českého výrobce Bioveta. Účinné ektoparazitikum Fipron spo-on zaručuje:

 • Ochrana proti blechám až 60 dní, proti klíšťatům a všenkám až 30 dní 
 • Účinná látka fipronil 
 • Vysoká účinnost, plně srovnatelná s originálním produktem
 • Bezpečný, příjemná aplikace
 • Doporučená dávka je obsažená v jedné tubě
 • Balení: 1 jednodávková tuba

  Výhody použití přípravků řady FIPRON spot-on (S, M, L, XL, kočky): 

   

  ŠIROKÉ SPEKTRUM ÚČINKU – ve srovnání s mnoha ostatními přípravky.

  RYCHLÝ NÁSTUP ÚČINKU – už 18 hodin po aplikaci zabíjí blechy a 24-48 hodin po aplikaci hubí klíšťata.

  ŠETRNÝ A BEZPEČNÝ – nedostává se do krve kočky, psa ani členů rodiny, tudíž je bezpečný i pro lidi, kteří jsou v těsném kontaktu se svými zvířecími miláčky. Lze jej aplikovat u štěňat, koťat, březích a kojících fen a koček. I při aplikaci vyšších dávek je bezpečný, má široké dávkovací rozmezí.

  KONTAKTNÍ ÚČINEK – blecha nebo klíště se nemusí nasát, ale hubí jej už pouhý kontakt s fipronilem. Působí selektivně na GABA receptory hmyzu a způsobí poruchu přenosu vzruchu. Klíště nebo blecha projevuje výrazné excitace a pak hyne.

  DLOUHODOBÝ EFEKT – je lipofilní, což znamená, že se váže na tuk. Ukládá se v mazových žlázách a uvolňuje se s mazem a kontinuálně povléká po dobu 4 týdnů. Po uplynutí tohoto intervalu se musí znovu aplikovat, protože jeho koncentrace v tuku klesá.

  MĚSÍČNÍ APLIKACE – pravidelná aplikace slouží jako prevence alergie na bleší kousnutí. Protože zabíjí blechu již po pouhém kontaktu s jejím tělem, blecha nemusí nasát krev psa nebo kočky, při čemž dochází ke vpravení alergizujících bleších slin do kůže a krve.

  POHODLNÁ APLIKACE – RŮZNÉ FORMY PŘÍPRAVKU – přípravek je ve formě pěti velikostech pipet, což usnadní aplikaci různým hmotnostním kategoriím psů, pro kočky všech velikostí je určena jedna velikost pipety (Cat, S 2-10, M 10-20,L 20-40,XL nad 40 kg).

  VODĚODOLNÝ – v kůži je vázán na mazové žlázy a je v nich uložen, vstřebává se minimálně. Přípravek je špatně rozpustný ve vodě, což zaručuje jeho odolnost vůči dešti, koupelím nebo plaváním a jeho dlouhodobý reziduální efekt. Znamená to, že při koupelích nebude kontinuálně vymýván z kůže.

   

  Způsob podání

  Podání nakapáním na kůži – spot-on. Tubu držte hrdlem nahoru a několikrát poklepejte na hrdlo prstem. Opatrně odlomte špičku kroutivým pohybem. Rozhrňte srst zvířete v kohoutku před lopatkami tak, aby byla viditelná kůže. Hrot nástavce přiložte na kůži a několikrát stiskněte tubu tak, aby se celý obsah tuby vyprázdnil přímo na kůži. Minimální doba mezi dvěma aplikacemi je 4 týdny.

   

  Charakteristika účinku fipronilu v přípravcích řady FIPRON spot-on

  Molekula fipronilu byla v osmdesátých letech minulého století používána prvotně jako herbicid a insekticid. Fipronil je stále velmi účinný proti blechám a klíšťatům a používá se také k prevenci napadení všenkami a roztoči.

                                                                                                     

   

  Mechanismus účinku fipronilu

  V nervovém systému hmyzu se váže na receptory gama-aminomáselné kyseliny (GABA),které regulují chloridové kanály. Zablokuje přesun chloridových iontů přes buněčné membrány, což způsobí nadměrnou nervovou stimulaci, poruchu činnosti nervového systému a následný úhyn hmyzu a roztočů.

   

  Akaricidní účinek fipronilu spočívá v účinku na slinné žlázy klíšťat, čímž je znemožněno sání na zvířeti. Fipronil také vyvolává nevratné změny na vajíčkách samiček klíšťat.

  FIPRON spot-on obsahuje identickou účinnou látku, fipronil, ve stejné koncentraci jako originální produkt.

  FIPRON spot-on spolehlivě zabíjí klíšťata, blechy, všenky, čímž chrání nejen zvířata, ale také lidi před nákazami přenášenými blechami a klíšťaty.

   

  Období klíšťat je tady- nakupte tedy zavčas na www.frodex.cz.

0 komentářů u “Antiparazitikum Fipron spot-on na Frodex.cz