Aromatizovaná káva – jiný zážitek z pití kávy

Za netradičními, exotickými příchutěmi kávy už nemusíte cestovat do dalekých krajů. Poslední dobou nabývá na popularitě takzvaná aromatizovaná káva, což je vlastně klasická zrnková káva, která je obohacena různými tradičními i méně známými ingrediencemi pro zpříjemnění a ozvláštnění zážitku z pití kávy.

Káva s cizokrajným aroma

Aromatizovaná káva se vyrábí tak, že se na kávová zrna ještě před upražením nanese olej a po upražení se ochucují různými aromatickými látkami, které se na povrch zrn díky oleji přichytí. Tahle ochucená káva přišla na trh poměrně nedávno – v 70. letech ve Spojených státech.  Díky tomu si můžeme vychutnávat neobvyklou chuť kávy v pohodlí vlastního domova a přitom se cítit, jako bychom se nacházeli třeba ve světě Orientu.

Nejoblíbenější příchutě aromatizované kávy

Nejčastěji používanými ochucovadly jsou různé druhy koření, likérů a aroma ovoce. Velmi oblíbenou příchutí jsou však také různé druhy čokolády a oříšků nebo třeba sametová vanilka či sladký karamel.

Oříšková káva patří mezi nejvyhledávanější příchutě. Lískové oříšky dodávají kávě specifickou chuť. Najdeme je také v různých kombinacích, například se smetanou, čokoládou či medem. Neobyčejné kombinace ingrediencí v aromatizované kávě jsou v poslední době čím dál populárnější.  Tak třeba káva s příchutí Santa Fé v sobě snoubí aroma vanilky a pomeranče, káva Borgie zase smetanovou čokoládu a citron.

Kdo má chuť na něco ostřejšího, může sáhnout po kávě s příchutí nejrůznějších alkoholických likérů. Mezi nimi nechybí třeba rum, punč, cherry nebo velmi oblíbená alžírská káva s příchutí vaječného koňaku.  Pokud ovšem patříte spíš mezi milovníky čokolády, můžete si vybrat rovnou z několika druhů čokoládové kávy. My doporučujeme třeba kávu s příchutí Švýcarská čokoláda, která vás potěší svou nezaměnitelnou a lahodnou chutí.

Nutno dodat, že aromatizovaná káva není jen káva smíchaná s nějakou nezvyklou ingrediencí. Při pití totiž v ústech nejdříve ucítíte klasické hořko-sladké aroma kávy a až za ním se objeví vámi vybraná příchuť.

0 komentářů u “Aromatizovaná káva – jiný zážitek z pití kávy