Balanční deska Rola-Bola

Balanc – Rovnováha

Trénink balancování, česky řečeno udržování rovnováhy v nestandardních podmínkách má hned několik pozitivních účinků na organismus. Rozvíjí mozkovou komunikaci mezi pravou a levou hemisférou mozku, což působí blahodárně na rozvoj a podporu myšlení, motorického jednání a paměti. Při balancování se zároveň přirozeným a zábavným způsobem posilují svaly trupu a končetin, což zajisté uvítají ne jen nadšenci zimních sportů, kteří se díky tomu mohou udržovat v kondici, ale i lidé se sedavým zaměstnáním, kteří takto mohou dohnat zanedbaný pohyb třeba v pohodlí domova.

Balanční deska Rola-Bola

Rola bola je artistická balanční pomůcka v základu složená ze dvou dílů – válce a desky. Principem cvičení na tomto balančním náčiní je udržování rovnováhy na desce, jež se odvaluje po válci. Toto prastaré cvičení rovnováhy se přehouplo z dětských her nejprve do cirkusu a poté i do free style balancování „Indo Board“ v rámci tréninku na tzv. boardové sporty (skateboard, snowboard, wakeboard, aj). V cirkusu se začaly vymýšlet různé triky a „vychytávky“, jak udělat balancování ještě náročnějším a na efekt zajímavějším. Tak vznikl nespočet možností, kam až svůj balanc tedy umění rovnováhy může člověk „vyšvihat“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport, hry, Zábava, volný čas a jeho autorem je Vystrcil s.r.o.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Vystrcil s.r.o. se představuje

VYSTRČIL, s.r.o. patří mezi malé organizace, vznikla změnou právní formy z fyzické osoby Zdeněk Vystrčil (založené roku 1990) na právnickou osobu VYSTRČIL, s.r.o. v roce 1999. Zabýváme se kovoobráběním, výrobou poháněcích válců, cykloidních převodovek, závitořezů, atp. Samozřejmostí je servis, případně náhradní díly na naše výrobky. Nemalou součástí výroby jsou kooperace (kusová i malosériová výroba dle dokumentace, vzorku, či domluvy). Naši velkou předností je flexibilita ve výrobě. Využíváme znalosti a dovednosti zkušených strojních zámečníků v naší dílně, programátorů na CNC soustruzích a frézce, a samozřejmě i neopomenutelných zlatých ručiček klasických soustružníků a frézařů, díky nimž dosahujeme kvalitní, přesné a levné výroby

0 komentářů u “Balanční deska Rola-Bola