Bezpečně v IT

Od září pracujeme na projektu Výchova lektorů k odpovědnosti a bezpečnosti v IT, a to v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je určen osobám, které vykonávají nebo chtějí vykonávat lektorskou činnost na území JMK. Hlavním cílem je pozvednout odborné kompetence těchto osob prostřednictvím nově vytvořeného vzdělávacího programu. Další cíle projektu jsou následující:

 

-zvýšení vzdělanostní úrovně v IT znalostech;

– zvýšení počtu osob, vykonávajících lektorskou činnost;

– zvýšení vzdělávací nabídky pro lektory v Jihomoravském kraji;

– šíření osvěty o důležitosti odpovědného chování přes vzdělávání primární cílové skupiny (lektoři) i sekundární cílové skupiny (účastníci vzdělávání.)

 

Na konci projektu bude stát ověřený a odzkoušený kurz, který jeho účastníkům poskytne  nejenom informace o bezpečném pohybu na internetu a bezpečnostním nastavení počítače, ale také praktické rady.

 

Motivace pro vytvoření kurzu byla akcelerována zjištěním, velice chabé úrovně jak zájmu tak praktického provádění směrem k nastavení bezpečností agendy a základních návyků při práci s počítačem, ale i jinými elektronickými zařízeními. Asi nikoho nepřekvapí, že dle výzkumu je nejběžněji užívané heslo při práci na PC 123456. Nejde jenom o toto, zjištění, že dané heslo je chabé a jde jednoduše prolomit, je podstatné si uvědomit, že co by se vše mohlo stát kdyby měl útočník přístup k datům, která by měla být tímto heslem chráněna a co vše může nastat – ztráta know how, ztráta identity, zneužití informací apod. Aby tyto záležitosti nebyli pro vás osobně nebo vaši společnost problém, dáváme možnost účastnit se kurzu Bezpečně v IT jehož tvorba je financována z projektu číslo CZ.1.07/3.2.04/05.0113 GG OP VK Jihomoravského kraje

V rámci pilotního ověření se bude možné účastnit výstupů, jako Prezenční kurz nebo e-learningový kurz. Máte-li o účast zájem, či chcete-li více informací, tak neváhejte navštívit webové stránky www.metait.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělávání a jeho autorem je tomonek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Bezpečně v IT