Blansko, místo které stojí za to navštívit

Město Blansko se nachází v Jihomoravském kraji, má výhodnou polohu – leží pouze dvacet kilometrů od města Brna. Blansko má za sebou již dlouhou historii, první zmínky o jeho existenci sahají až do roku 1141. Pro návštěvníky je toto město atraktivní z mnoha důvodů. Jednak se tu nachází mnoho kulturních zajímavostí, jako například renesanční zámek, dřevěný kostelík, kostel sv. Martina či zříceniny ležící v blízkém okolí města. Místní obyvatelé i návštěvníci mají dále možnost navštívit některé z blanenských kulturních zařízení, jako například nově zrekonstruované kino či muzeum, které je součástí blanenského zámku. Velkým lákadlem mohou být také sportovní zařízení, v letních měsících se jedná zejména o aquapark, dále o minigolf či cyklostezku kolem řeky Svitavy. V zimních měsících mohou využít návštěvníci možnosti bruslení na zimním stadionu či lyžování v lyžařském areálu Hořice, který leží v bezprostřední blízkosti tohoto města. Ti, kteří si přejí v tomto městě zůstat po několik dní, a všechny jeho zajímavosti poznat, si mohou vybrat z velké nabídky ubytování Blansko.

Město Blansko si také vysloužilo označení „brána Moravského krasu“. Moravský kras je tak dalším důvodem, proč lidé do Blanska a jeho okolí přijíždějí, a proč poptávají ubytování Moravský kras. Lákadlem jsou zejména zpřístupněné jeskyně, a to jeskyně Punkevní, Kateřinská, Balcarka a jeskyně Sloupsko-šošůvské. Dále je také oblíbená propast Macocha, ke které se váže poutavá pověst. Moravským krasem je vytvořeno také několik naučných stezek, které dělají procházky v této oblasti zajímavějšími.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestovaní, dovolená a jeho autorem je loupaceka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Blansko, místo které stojí za to navštívit