Bungalov – moderní bydlení pro Vás

Bungalovy jako takové splňuji požadavky investorů jak v rozloze a dispozici půdorysu rodinného domu, tak i nároky na moderní a pohodlný trend bydlení.

Výhody jsou spatřovány hned z několika důvodů.

Velkou předností je především bezbariérový pohyb, což ocení především mladí lidé s dětmi, ale i starší generace.

Další výhodou je přímý kontakt ze všech místností se zahradou a často jsou preferovány v požadavcích i větší terasy, které obyčejně navazují na obývací pokoj s kuchyňským koutem. Blízkost kuchyně nebo kuchyňského koutu je výhodná vzhledem k donášce na terasu. Ne zřídka jsou terasy zastřešovány, aby mohly být využívány i za nepříznivého počasí.

Vstupem na terasu bývají zpravidla francouzská okna, využití těchto oken je preferováno investory i v jiných obytných místnostech v rodinném domě a tak je kontakt se zahradou daleko větší a příjemnější.

Tyto typy rodinných domů se hodí na středně velké nebo velké parcely, a to díky své rozloze půdorysu rodinného domu – zastavěné plochy, která bývá větší, než je tomu u patrových nebo podkrovních dřevostaveb nízkoenergetického typu.

Dispozičně se bungalovy dají velmi dobře upravovat a to zejména s pohledem na klidovou zónu v rodinném domě. Společenská zóna, kterou obývací pokoj s kuchyňským koutem je zpravidla oddělena od klidové, kde například je ložnice či pracovna.

V půdní prostor je obvykle využit na uskladnění sezónních věcí. Takže i tento prostor není místem, které by zůstalo bez využití.

V posledních letech se stále více i v bungalovech upřednostňuje investory podlahové vytápění. Tento způsob topení jednak neomezuje rozmístění nábytku díky absenci. Účinnost podlahového vytápění je srovnatelná s ústředním vytápěním deskovými radiátory.

Na trhu dnes již najdete nespočet projektů rodinných domů a to jak bungalovů, tak i domů v nízkoenergetickém provedení. Úspory v provozu takové stavby jistě ocení každý uživatel novostavby.

Na víc projektant či některé stavební firmy jsou schopny a ochotny již hotové projekty upravit dle vašeho přání.

Pokud jste nenašli projekt, který vás oslovil, můžete si sami navrhnout bungalov či rodinný dům přesně podle vašich požadavků.

Například individuální projekty v rámci výstavby v rodinných domů a klíč provádí firma

Spirax s.r.o. Projekty firma vyhotoví pro stavební povolení nebo stavení ohlášku v rámci výstavby v cenové hladině kolem 20 tis. což je investice, která se skutečně vyplatí.

Ukázky i samotné projekty si můžete prohlédnout na webové prezentaci této firmy, která působí po celé české republice.

Investice do stavby bungalovů, na které se firma specializuje je velmi přijatelná s ohledem na použité materiály, technologii výstavby a velmi dobrý výběr již ve standardním vybavení a provedení.

0 komentářů u “Bungalov – moderní bydlení pro Vás