Čeká vás koupě bytu? Přizvěte k rozhodování experty a inspektory

Víte, co je zárukou úspěšné koupě bydlení? Věcné argumenty namísto emocí. A klíčem k úspěchu jsou proto kontakty na experty z oblasti práva, finančnictví, architektury a stavařské techniky, jako jsou například IKA Buildog. Nebojte se je ke koupi bytu přizvat a požádat je, aby nemovitost prověřili. Pokud navíc toužíte po výhodné koupi, budete chtít proměnit jejich argumenty v zajímavější konečnou cenu.

Kupování nemovitostí byla donedávna celkem nespravedlivá hra – zatímco na straně kupujícího nebyl nikdo, za prodávajícím stál celý tým realitních makléřů, právníků a finančníků. Dnes je všechno jinak, kupující se mohou obrátit na specializované poradenské společnosti, které se zaměřují na zastupování kupujících. Na realitním trhu se začíná hrát férově.

Inspektoři prověří nemovitost ještě před koupí

Pokud kupujete byt nebo dům, je to pravděpodobně největší investice vašeho života. Každý byt nebo dům by měl projít pečlivou inspekcí nemovitosti, kterou zajišťuje společnost IKA Buildog, která vysílá k vybraným nemovitostem svého inspektora. Inspekce trvá obvykle 1 – 2 hodiny a zahrnuje pouze takové metody, které nijak neponičí byt, který dosud není váš, ale umožní vám znát nemovitost lépe než její současný vlastník.

Inspekce nemovitosti - zatékání do interiéru

Obr. 1 – Zatékání do interiéru vlivem nekvalitně provedené střešní konstrukce. V místě se tvoří plísně.

A co inspektor, zkušený stavař a technik z IKA Buildog, prověřuje? Na základě svých zkušeností, ale také moderních diagnostických přístrojů, posoudí stavební, technické a energetické parametry nemovitosti. Během inspekce využívá kvalitní diagnostické přístroje. Nedostatky dokumentuje v závěrečném protokolu, jehož součástí je také ohodnocení toho, jak nákladné bude jejich odstraňování. Dále se inspektoři zabývají také lokalitou, například zdroji hluku a znečištění v okolí, i majetkoprávními vztahy, jako je vlastnické právo (zástavní právo nebo věcné břemeno) nebo památková ochrana.

Inspekce nemovitosti - vadná izolace

Obr. 2 – Neodborně provedená hydroizolace spodní stavby. Stávající nopová drenážní fólie NEPLNÍ A NEMŮŽE PLNIT FUNKCI HYDROIZOLACE STAVBY, jelikož nelze zajisti dokonalou těsnost spojů. Nefunkčnost hydroizolace se projevuje zvýšenou vlhkostí suterénního zdiva.

Znalost technického stavu jako eso v rukávu

Je hezké vědět, v jakém technickém stavu je nemovitost, kterou kupujete, ještě hezčí je umět využít tyto znalosti při jednání o koupi. Protokol o stavu bytu nebo domu se může stát vaším esem rukávu při jednání s prodávajícím, makléřem nebo realitní kanceláří. Ovšem za předpokladu, že víte, co všechno ovlivňuje cenu vašeho bydlení, a navíc máte zkušenosti s obchodním vyjednáváním. A právě tyto schopnosti můžete očekávat od profesionálního týmu Home Institute, který stojí za vámi při koupi bydlení. S věcnými argumenty od IKA Buildog v ruce bude jednat o výhodnější ceně. Níže se mlžete podívat na fotografie z provedených inspekcí bytů, které inspektoři z IKA BUILDOG navštívili.

Inspekce nemovitosti - chybějící parapet

Obr. 3 – Chybí venkovní parapet u vstupu do objektu. Vodní srážky zatékají do konstrukce a způsobují degradaci materiálu.

Inspekce nemovitosti - vadná pachová uzávěrka

Obr. 5 – Vadná (netěsná) pachová uzávěrka umyvadla. Odpadní voda vytéká přímo na nechráněné elektroinstalace.

0 komentářů u “Čeká vás koupě bytu? Přizvěte k rozhodování experty a inspektory