Chcete se cítit jako jogín nebo námořník? Proplachujte dutiny Vincentkou

Indičtí jogíni si preventivně proplachují nosní a vedlejší dutiny slanou vodou, aby tak zabránili jejich zahlenění a vzniku s tím spojených nemocí. Rovněž tak si počínají i námořníci, kteří si proplachují dutiny mořskou vodou pro zabránění vzniku rýmy. Tyto staleté poznatky s prevencí i léčbou využili v akciové společnosti Vincentka. Vyvinuli zde koncentrovanou Vincentku Nasalis a k ní i plastovou konévku k proplachování nosních dutin a nosohltanu. Informoval o tom ředitel společnosti Vincentka, a. s., Jan Šumšal.

„Vincentka Nasalis z koncentrátu minerální vody z přírodního léčivého zdroje, silně mineralizované, jodové, uhličité minerální vody Vincentka, hydrogenouhličitano-chlorido-sodného typu, je určena k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky. Používá se preventivně, nebo v akutních stavech u pacientů se záněty horních cest dýchacích, akutních i chronických. Rovněž jako příprava před operacemi nosních a vedlejších dutin, nebo jako denní péče – hygiena horních cest dýchacích. Na trhu je 4 roky a jsou s ní velice dobré výsledky. Konévky jsou vhodné i pro děti, které mají jinak problém se naučit proplachovat dutiny. S konévkou jim to jde o hodně líp,“ řekl J. Šumšal.

Dodal, že používání NASALISU má některé výhody oproti proplachu VINCENTKOU. Neobsahuje oxid uhličitý, který je při proplachu nosních dutin velice nepříjemný. Připravený roztok je isotonický – má upravené pH, lépe ho snáší nosní sliznice. Obsahuje glycerol, který je mírným antiseptikem, zvlhčovačem sliznice a upravuje osmotický tlak roztoku. NASALIS stačí smíchat s teplou pitnou vodou na teplotu cca 37 °C. Samotnou Vincentku je problém šetrně ohřát tak, aby nedošlo k jejímu znehodnocení. NASALIS je cca o 50 % cenově výhodnější než proplachování Vincentkou. Jedno 300 ml balení Vincentka Nasalis vystačí na 15 proplachů.

„Aplikace NASALISU není nikterak komplikovaná. Pomocí odměrky vlijte do konévky 20 ml koncentrátu. Konévku doplňte do cca 230 ml vlažnou nebo převařenou vodou s teplotou cca 37 °C. Propláchněte si nos tak, že nakloníte konévku směrem vzhůru, aby roztok samovolně protékal vnitřkem nosu a vytékal druhou nosní dírkou ven. Jemným vysmrkáním odstraňte zbývající roztok a výsledkem bude uvolněný nos,“ vysvětlil J. Šumšal.

NASALIS se používá u pacientů se záněty horních cest dýchacích, akutních i chronických, po operacích nosní přepážky, nosní sliznice pro omezenou nosní průchodnost, po operacích v oblasti nosní dutiny, vedlejších nosních dutin, slzných cest i nádorů těchto oblastí, po endoskopických operacích shrnovaných do celosvětově rozšířené zkratky FESS, po operacích nosohltanu, měkkého patra (pacienti s chrápáním), u pacientů s tvorbou krust a hustého hlenu, u pacientů s přední suchou (atrofickou) rýmou.

Používá se i jako příprava před operacemi nosních a vedlejších dutin, při aplikací do nosu užívaných léků, protože zvyšuje jejich účinnost, nebo před endoskopickým vyšetřením nosních dutin a nosohltanu. Z důvodů preventivních se používá k urychlení obnovy přirozeného prostředí na nosní sliznici, fungování pohybu jejich řasinek i celkové obranyschopnosti, v období zvýšeného výskytu infekcí horních cest dýchacích, u alergiků přecitlivělých na pyl a prach v době jejich zvýšeného výskytu v ovzduší. Pomáhá i pacientům s vysycháním sliznice během spánku a chrápání, nebo pacientům s opakovaným krvácením z nosu při tvorbě krust. Vhodná je i pro denní péči při hygieně horních cest dýchacích. Kontraindikace, ani alergické reakce nejsou známy.

Vincentka Nasalis obsahuje hydrogenouhličitany 5040 mg/l, uhličitany 5020 mg/l, fluoridy 10,0 mg/l a jodidy 31,0 mg/l, glycerol a kyselinu citronovou. Uchovává se za běžné teploty do 25 °C v suchu a temnu.

Vincentka je přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice, s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité. Dostupná je návštěvníkům Lázní Luhačovice při původním prameni Vincentka a lahvovaná pochází z pramene Nová Vincentka. Těší se mimořádné oblibě, když jsou její účinky již po staletí využívané při léčebných kúrách přímo v Luhačovicích, ale i v jiných léčebných zařízeních a v domácnostech. Balená Vincentka se prodává standardně v lahvích s objemem 0,7 l a 0,3 l. Mimořádně oblíbené jsou i nosní sprejové aplikátory – produkty distribuovány jako VINCENTKA NOSNÍ SPREJ STANDARD a VINCENTKA NOSNÍ SPREJ JUNIOR 0+.

Vincentka nosní sprej pomáhá i při pylových alergiích, když pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Sprej je možno doplnit Vincentkou z originálního balení 0,7 l. Vincentka se distribuuje v lahvích prakticky beze změny – s výjimkou odfiltrování železa, které by jinak způsobovalo zakalení balené vody. Vincentka v lahvích má dvouletou záruku a při správném skladování bez přístupu světla se její účinky ani po letech nesnižují.

Dalším přípravkem s Vincentkou je sirup s obsahem jitrocele a mateřídoušky. Pastilky Vincentka jsou vynikajícím zdrojem minerálních solí a také pozitivně působí na ústní dutinu a hlasivky. Minerální voda Vincentka je také součástí několika kosmetických přípravků. Hydratační krém a zubní pasta přinášejí pozitivní účinky i při péči o pokožku nebo chrup.

Více informací je na www.vincentka.cz.

0 komentářů u “Chcete se cítit jako jogín nebo námořník? Proplachujte dutiny Vincentkou