Chorvatský ostrov Pašman – krásné moře a příroda

Znáte chorvatský ostrov Pašman? Pokud ne, nezoufejte. Je to jeden z méně známých chorvatských ostrovů, který se nachází v blízkosti velkého města Zadar. Na ostrově najdete letoviska Nevidane, Tkon, Kraj a Ždrelac. Všechny tyto městečka se nachází na straně k pevnině. Přesněji se ostrov Pašman nachází naproti pevnině od letoviska Šukosan (na severu) až po Pakoštane (na jihu). Nejznámějším letoviskem na ostrově je stejnojmenné město Pašman.

Snadná doprava na ostrov Pašman díky trajektu

Navíc je ostrov spojen mostem se severně položeným ostrovem Ugljan. Díky tomu nemusíte za výlety vyrážet na pevninu. Na ostrov Pašman se pak dostanete nejednodušeji trajektovou linkou mezi letoviskem Biograd na Moru (na pevnině) a letoviskem Tkon (na ostrově). V sezóně trajekt jezdí každou hodinu. Cesta trajektem trvá cca. 15 min.

Ubytování a apartmány levněji než na pevnině

Na ostrově Pašman najdete velmi širokou nabídku ubytování v soukromí. Apartmány si můžete rezervovat předem online na serveru http://levnedochorvatska.cz. Ostrov je celkově vhodnější pro milovníky přírody a klidu. Západní strana ostrova (dál od pevniny) je velmi kamenitá s malými zátokami. Na této straně se nenachází téměř žádné obydlené místa, kromě pár menších osad. Moře je čisté a teplé. Ze západní strany ostrova je výhled na další z velkých chorvatských ostrovů – Dugi Otok.

0 komentářů u “Chorvatský ostrov Pašman – krásné moře a příroda