Chytré řešení: Geoliner Trucking & Transport používá TomTom přes burzu nákladů

Dopravce šetří čas a získává obchodní partnery prostřednictvím TC eMap®

„A opravdu už nemusím instalovat nic dalšího? Můžu svoje auta přes TimoCom sledovat se stejným heslem jako pod TomTom?“ ptá se pan Kitay, jednatel stejnojmenné dopravní firmy. „Ano, jistě. To je právě ta největší výhoda TC eMap®. Dokonce můžete současně sledovat různé telematické systémy, v případě, že máte například subdodavatele,“ potvrzuje Smahan Dahmani ze společnosti TimoCom. Country manažerka právě zákazníkovi vysvětluje, že u svých přeprav již nemusí přepínat mezi různými aplikacemi. Řešení pro sledování vozidel je díky novému TC eMap® propojeno s jeho burzou nákladů. Lokalizace vozidel s TomTom Business Solutions je tak velmi snadná, protože stejné přístupové údaje jsou zadávány i přímo v TC eMap® . „Telematiku používáme už dlouho, ale ve spojení s burzou nákladů je to výrazně snazší a rychlejší,“ pochvaluje si jednatel a ihned nachází vhodné přirovnání: „Burza nákladů je dort a sledování vozidel ta pověstná třešnička na něm.“

GPS data nevidí automaticky všichni uživatelé
Firma má sídlo v německém Eindhovenu a od svého založení v roce 2008 neustále roste. Zvyšuje svůj mezinárodní dosah, ale v žádném případě tím nesmí klesnout její dostupnost. „Již při zadávání vozidel do burzy nákladů jsme zdůraznili, že v případě přidělení zakázky nás lze kdykoliv sledovat. Zákazníci tak cítí mnohem větší jistotu a rozhodnou se využít naše služby,“ říká Kitay. GPS data však samozřejmě nevidí všichni uživatelé. „Každý může přesně určit, kdo a jak dlouho smí jeho vůz sledovat, například pouze po dobu trvání přepravy,“ vysvětluje Dahmani.

Optimalizace celého toku informací
Díky řešení pro sledování vozidel odpadají nejen zdlouhavé telefonáty, ale optimalizuje se tak i celý informační tok mezi všemi zúčastněnými. Zatímco se dopravce může soustředit na svou vlastní práci, speditér stále vidí, kde se nachází zboží. Jeho obchodní partner tak v případě potřeby obdrží aktuální a spolehlivou informaci, což dále posiluje jeho důvěru v dodavatele.

TC eMap® v tuto chvílizahrnuje téměř dvacet pět rozhraní k různým poskytovatelům telematiky, s dalšími padesáti vede TimoCom konkrétní jednání. Smahan Dahmani radí zákazníkům, aby produkt určitě vyzkoušeli: „Trh se bude neustále rozvíjet a přijde doba, kdy se bez GPS nikdo neobejde.“ Společnost Geoliner Trucking &Transport BV  již nyní zachytila nový trend a symbol sledování vozidel dokonce nechala natisknout na plachty svých nákladních vozů.

Další informace o TimoCom a Geoliner Trucking &Transport BV najdete také na www.timocom.cz a www.geoliner.net

0 komentářů u “Chytré řešení: Geoliner Trucking & Transport používá TomTom přes burzu nákladů