D.A.M.L – Hydroizolace střech

Jsme odborníci na izolace střech. Naše firma působí již více než 15 let ve Středočeském kraji a Praze ke spokojenosti našich zákazníků. Máme bohaté zkušenosti s izolacemi všeho druhu, výškovými pracemi na střechách a stavebními pracemi. Více informací naleznete na http://www.hydroizolacestrech.cz

Izolace plochých střech a lehce zešikmených střech jsou kvůli svým přednostem během realizace, ale i z důvodů nákladů, stále aktuální pro projektování a navrhování budov.
U průmyslových staveb přitom nachází uplatnění především provedení lehké střechy, např. z ocelového trapézového plechu.
Ploché střechy se v bytové výstavbě stále více prosazují z důvodů příznivého celkového archiktonického vzhledu a velmi dobrých možností při rozdělování vnitřního prostoru.

Při pokládce izolace dbáme na kvalitu a věnujeme pozornost jak všem technologickým  doporučením výrobce, tak také všem souvisejícím prováděcím normám a předpisům vztahujícím se k izolacím střech, tepelné a protipožární ochraně.

Pro izolace plochých střech používáme špičkové asfaltové izolační pásy. Materiály námi používané se vyznačují vysokými kvalitativními parametry, výbornou dlouhodobou odolností vůči klimatickým změnám, dlouhou životností. Životnost Izolačního souvrství je ale závislá nejen na použití vhodných izolačních materiálů a také na správném návrhu a zpracování. Naši zkušení pracovníci dodržují při pokládce všechna technologická doporučení výrobce a také všechny související normy stavebních materiálů, předpisy izolační, tepelné a protipožární ochrany.

Provádíme nátěry střech, nástřiky veškerých plechových střech rovných (trapézových) šikmých na skladových budovách, garážích apod.

Často není nutné platit novou plechovou střešní krytinu, když stará je zachovaná, jen s mírnou korozí. Jsme schopni zajistit nátěr střechy za zlomek ceny, kterou by stála kompletní výměna střechy. Jsme schopni vyčistit a provést nátěr střechy, nebo nástřik silikonovými laky, nebo špičkovými dvousložkovými polyuretanovými barvami, které střechu ochrání a výrazně prodlouží životnost.

Renovace střechy:
Střešní krytina je dlouhodobě vystavena nepříznivým povětrnostním vlivům. Kvůli pórovité struktuře krytiny se na povrchu zachycují nečistoty, které jsou živnou půdou pro mechy, lišejníky nebo plísně, střecha tak po několika letech vypadá zašle, i když je stále ve skvělé formě. Nejhorší je ale voda, která se v zimním období vsakuje do střešní krytiny, kde zmrzne a led svou roztažností postupně ničí krytinu. Tento proces se opakuje i několiksetkrát za jednu zimu a je to hlavní důvod degradace betonových a keramických tašek. Zabránit tomu lze speciálním impregnačním nátěrem s velmi dlouhou životností. Dešťová voda se tak nezadržuje v pórech tašek, ale ihned stéká.

Primární funkcí tepelné izolace střechy je minimalizace tepelných ztrát z vnitřního prostředí v chladném období a zároveň zamezení přehřívání vnitřního prostředí vlivem tepelného záření z vnějšího prostředí v teplém období. Druhou důležitou funkcí tepelné izolace střechy je její zvukový útlum. U většiny totiž hraje tepelná izolace střechy rozhodující roli i z hlediska akustické ochrany.

Kvalitní provedení zateplení střechy je nedílným opatřením mající vliv na celkovou úsporu nákladů na vytápění. Zateplení střechy zabraňuje únikům tepla v zimních obdobích, naopak v letních měsících díky izolaci zpomaluje prostup tepla od slunečního záření z vnějšího prostředí dovnitř budovy. Zateplení rozdělujeme podle typu střechy  na zateplení šikmé nebo ploché střechy.

0 komentářů u “D.A.M.L – Hydroizolace střech