DĚTSKÉ BRÝLE, S KTERÝMI BUDETE MÍT ÚSPĚCH

BRÝLE, S KTERÝMI BUDE MÍT VAŠE DÍTĚ ÚSPĚCH

Nosit brýle neznamená konec světa, naopak! Je to šance pro vaše dítě. S brýlemi se může správně vyvíjet, dávají mu příležitost dobře prospívat ve škole. Včasné podchycení a léčba některých zrakových vad může předejít nutnosti nosit brýle v pozdějším věku. Rozhodnutí je jen na vás!

SCREENING JE DŮLEŽITÝ

Před 18. měsícem se nervová spojení stále vyvíjejí, a proto je náprava případných očních vad mnohem snazší. Až do věku 2 let je možná úplná náprava amblyopie (tupozrakosti). Ale po dosažení věku 6 let je často velmi pozdě. Proto by měly pravidelné návštěvy u očního lékaře začít již v ranném věku dítěte. Současná klinická praxe dokáže změřit zrakovou ostrost a diagnostikovat anomálie již ve věku 2 – 3 měsíců. Vyšetřovací metody jsou pro děti šetrné, bezbolestné a dokonce i zábavné.

BRÝLE, SE KTERÝMI BUDETE MÍT ÚSPĚCH I VY

Přijme vaše dítě brýle? Znovu připomínáme, že není důvod k panice: malé děti často přijmou brýle snáze než děti v pozdějším věku. Dokonce i když se malé dítě snaží brýle zpočátku sundávat, velmi rychle si na ně zvykne. Nejlepší strategií je dětem ve věku 2 až 3 roky nabídnout barevné obruby, které se jim líbí. Může se dokonce stát, že mu je sourozenci budou závidět.

Vyskytne-li se u dítěte tupozrakost, léčba spočívá zakrytí zdravého oka okluzorem na několik hodin denně. Protože dítě nemusí tyto časové úseky dobře snášet, zahrajte si s ním na piráty – všichni členové domácnosti si mohou zakrýt oko páskou – dokonce i oblíbený plyšový medvídek!

ESSILOR A PROGRAM JUNIOR: VÍTĚZNÁ DVOJICE

Protože dětský zrak si zaslouží to nejlepší, Essilor vyvinul čočky Orma Baby UV, které mají vynikající optické vlastnosti dokonale přizpůsobené malým dětem:

  • Bezpečné čočky jsou vyrobené z velmi odolných plastů.
  • Odolnost proti poškrábání  zajišťuje dokonalé vidění a správný vývoj zraku.
  • Čočky jsou tenčí a lehčí, takže nezatěžují nos a uši žádnou nadbytečnou vahou – dokonale padnou do obrub pro děti a jsou ideální pro hypermetropii (nejčastější oční vada v tomto věku).
  • Speciální 100% anti-UV úprava chrání zrak před škodlivým UV zářením.
  • Dobrá cenová relace z nich činí vhodné čočky pro děti, které musí velmi často obměňovat brýle.

A pro starší děti máme další výrobky řady ESSILOR junior!

Více informací naleznete na stránkách oční optiky VIDÍŠ SKVĚLE: http://www.vidisskvele.cz

Odkaz na externí e-shop s oční optikou: http://www.e-optika.cz

Odkaz na nejlepší materál pro použití v brýlovém průmyslu: http://www.titanflex.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a životní styl a jeho autorem je Optik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “DĚTSKÉ BRÝLE, S KTERÝMI BUDETE MÍT ÚSPĚCH