Dezinsekce

Některé druhy hmyzu žijící zejména v blízkosti lidí mohou působit člověku velké škody a mohou být i nebezpečné ze zdravotního hlediska. Před takovýmto hmyzem a jeho přemnožením nás chrání dezinsekce.

 

Dezinsekce je obor zabývající se hubením škodlivého a obtížného hmyzu. Firmy nabízející dezinsekční služby nabízí odborné hubení takovéhoto hmyzu zejména chemickou cestou. Hmyz je huben dotykově nebo požerově, případně pomocí speciálních plynů.

Mezi škodlivý hmyz, jehož hubení dezinsekční firmy provádí, patří: rus domácí, šváb obecný, mravenci faraoni, rybenky, klíšťáci, štěnice, potemníci, moli, zrnokazi, červotoči, zavíječi, mouchy, ovádi, komáři apod.

Dezinsekční firmy používají k likvidaci škodlivého hmyzu různé metody. Jedním ze způsobů likvidace hmyzu je hubení prostřednictvím pokládky požerových nástrah. Další metodou je likvidace pomocí postřiků. Případně dezinsekční firmy používají dezinsekční gel, který se aplikuje jako jakási bariéra u migračních průstupů hmyzu.

Výběr nejvhodnější metody dezinsekční firma provádí podle druhu hmyzu, který má být huben, podle místa dezinsekčního zásahu a podle množství a rozšíření daného druhu škodlivého hmyzu.

Aby byla účinnost dezinsekčního zásahu maximální, je nutné ji s odstupem času opakovat. Při tomto druhém zásahu jsou hubeni ti jedinci, kteří nebyli v době prvního zásahu ještě vyvinuti a ti jedinci, na které první zásah nedosáhl. Pro zjištění účinnosti nebo nutnosti dalšího zásahu je vhodné realizovat monitoring. Při tomto monitoringu jsou rozmístěny pasti a podle toho, kolik hmyzu v nich uvízne, je určen stav zamoření a následně stanoven další postup likvidace.

Odborné dezinsekční firmy používají přípravky splňující přísné ekologické normy. Použití nejvhodnější metody likvidace hmyzu, výběr vhodného a účinného insekticidního přípravku a odborné použití zaručují úspěch dezinsekčního zákroku při dodržení veškerých bezpečnostních opatření a minimalizaci nákladů.

Mezi přední dezinsekční společnosti s dlouholetými zkušenostmi patří společnost de Wolf GROUP s.r.o. z Chebu. Společnost de Wolf nabízí kompletní profesionální servis DDD – dezinfekce, dezinsekce, deratizace.

http://www.dewolf.cz/tag/dezinsekce/

http://www.dewolf.cz/kontakt/clanky/

http://www.dewolf.cz/kontakt/clanky/desinsekce/

0 komentářů u “Dezinsekce