Dřevěné palubky – teplo domova

Masivní dřevěné palubky jsou moderní materiál vhodný k obložení Vašeho interiéru. Dřevo je stále častěji využíváno v moderních interiérech a také na chatách v garážích a dalších místech.

Dřevo má mnohé výhody, je to živý materiál a proto pořád dýchá. Dřevěné palubky neobsahují žádné chemikálie, proto nejsou závadné a nevypouštějí do vzduchu jedy. Dřevo má dobré tepelně izolační vlastnosti. Palubky ze dřeva nejsou náročné na údržbu, po prvním ošetření lakem, voskem či olejem stačí povrch jen otírat od prachu. Pokud se palubka či nátěr poškodí, lze dřevo lehce tmelit a poté znovu povrchově ošetřit. Palubky jsou i cenově dostupné.

Do interiérů nejčastěji aplikujeme palubky tenké, síla palubek je 12 či 15 mm. Menší tloušťku jak 12 mm nedoporučujeme, dřevo může více reagovat na vlhkost a pak se kroutí. Z profilů palubek volíme mezi profilem klasik, tatran a softline. Cena palubek se odvíjí podle síly a také podle kvality. Tenké palubky jsou levnější jak silné a horší kvalita BC je levnější jako lepší kvalita AB. Proto před koupí palubek zhodnoťte co je pro Vás vhodné, veškeré ceny, kvality a profily naleznete v ceníku palubek Zlín.

Pro ošetření palubek používáme v interiéru laky a lazury na vodní bázi, aby nezapáchal. V dnešní době se na trhu prosazují vosky a oleje, ty naše od firmy OSMO jsou na přírodní bázi a proto jsou nezávadné. Více o sortimentu lazur, vosků a olejů OSMO a Flügger se dozvíte na našem webu.

V otázkách ohledně dřeva, ošetření dřeva, tepelných izolací ze dřeva, vnitřní dveří, hranolů a dalších výrobků dřevoprodeje se obraťte na odborníky ze Zlína.

Kontaktujte nás telefonicky 603 430 818, emailem stasa@stasa.cz a sortiment naleznete na našem webu www.stasa.cz.

0 komentářů u “Dřevěné palubky – teplo domova