Farmářské slavnosti 2014

FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI

Jak vypadá dnešní venkov a jak se žije na farmě? O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži, stačí jen navštívit farmářské slavnosti, které se konají v průběhu letních prázdnin po celé České Republice. Slavnosti jsou určené pro rodiny s dětmi, a seznamují se životem na venkově a životem farmářů. Do akce se zapojilo celkem 6 farem. Farmy se do akce zapojily na popud ministerstva zemědělství, které celou akci zaštiťuje. Účelem je, aby lidé netrávili volný čas v obchodních centrech a u počítače, nýbrž aby poznali současný život farmářů a venkovské tradice. Také má za snahu propagovat české zemědělství, a rodinám s dětmi ukázat, co domácí hospodaření obnáší a jak vypadá.

Na každých slavnostech je zajištěn bohatý doprovodný program: workshopy, kapely, soutěže a zábavné hry pro všechny věkové kategorie.  Kromě ochutnávek regionálních potravin se můžete těšit na jarmarky, kulinářské show, nebo zookoutek.

Na slavnostech se také seznámíte takzvaným „prodejem ze dvora“, který se navrací k osvědčeným tradicím a postupům. Je to také způsob, jak pohodlně nakoupit čerstvou zeleninu, maso, mléko, mléčné výrobky, či med, a zároveň podpořit drobné zemědělce.

Vstup na farmářské slavnosti je zdarma. Místa konání slavností naleznete na webové stránce www.farmarskeslavnosti.cz.

Přijďte se sami přesvědčit na vlastní kůži, jak to na farmách chodí.

0 komentářů u “Farmářské slavnosti 2014