Frodex.cz rozšiřuje tým

Frodex.cz rozšiřuje tým

Rozšiřující se nabídka v e-shopu Frodex.cz a snaha poskytnout vám co nejobjektivnější informace o prodávaných krmivech nás vedla k posílení řad našich odborníků. Kromě border kolie Dextra,  jenž doposud působil jako jediný odborník na hodnocení senzorických vlastností krmiv, nově přibyly fundované posily Vilda, Rusty a Aaron.  Došlo tedy k přerozdělení zodpovědností.

Dexter se bude nyní soustředit pouze na hodnocení krmiv pro dospělé psy středních a případně i velkých plemen, ale mimo základní senzoriky, tedy vůně a chuti, se bude zaměřovat i na posuzování velikosti granulí, především však stanovení hranice, do které lze krmivo polykat bez kousání k bodu,  kdy už hrozí udušení. V této analytice Dextrovi plně věříme a jsme přesvědčeni, že i vám otevře nové obzory.

Pro jack russell teriéra Vilíka se tak uvolnil prostor v hodnocení krmiv pro dospělce mini a malých plemen. I on je prioritně zodpovědný za senzorické hodnocení, dalším úkolem je však zjistit dobu rozpadu granule jednotlivých výrobců při využití maximálního stisku čelistí. Dalším důležitým výzkumem bude hodnocení korelace mezi počtem pozřených granulí a objemem vyloučených exkrementů s přihlédnutím k jejich konzistenci.

Krmivům pro sensitivní psy se bude věnovat kříženec Rusty, který svoje bohaté zkušenosti získal během své krátké, ale pravděpodobně velice intenzívní stáže u prvních majitelů, prohloubené potom ještě nedlouhým studiem poměrů v útulku. Díky této bohaté praxi budou dle našeho názoru hodnocení Rustyho po všech stránkách na velice vysoké odborné úrovni.

Benjamínkem týmu je německý pinč Aaron, který své zkušenosti sice teprve získává, ale bude určitě nepostradatelným hodnotitelem pro oblast krmiv pro štěňata. Jeho soudy, stejně jako vyměšování, budou zpočátku možná neočekávané a mírně chaotické, ale s přibývajícími zkušenostmi získají jak řád, tak i formu.

Abychom vás nemuseli zatěžovat podrobnými výsledky hodnocení našich odborníků, vytvořili jsme na základě propracovaného bodového systému následující kategorie kvality, zahrnujícího mimo odborného hlediska také náš laický názor vycházející z deklarovaného složení a kvality použitých surovin v krmivech:

Nežeru                                                               L                                                                                                       

Žeru, ale se.u                                                   J          

Sežeru                                                                JJ

Mňam                                                                 JJJ

Háaaf                                                                   JJJJ

Postupně budeme na základě výsledků našich odborníků doplňovat jejich hodnocení k zařazeným krmivům. Na vyžádání vám samozřejmě rádi zašleme kompletní analýzu včetně vzorků exkrementů.

Jsme přesvědčení, že s radami našich odborníků tak na Frodex.cz najdete vždy to, co potřebujete!   

0 komentářů u “Frodex.cz rozšiřuje tým