Frodex představuje výrobce Colafitu

Frodex představuje výrobce Colafitu

 

Na Frodex.cz pokračujeme v představování českých výrobců krmiv a doplňků stravy. Tentokrát to bude firma Dacom Pharma, zaměřená na výrobu doplňků stravy pro lidi i pro zvířata.

 Původní společnost Dalibor Cichý DACOM byla založena v roce 1992 v jihomoravském městě Kyjov. Předmětem podnikání bylo přímé zásobování lékáren parafarmaceutiky a přírodní kosmetikou, tehdy na trhu s nedostatkovým zbožím. Díky promyšlenému a rychlému systému zásobování s produkty vysoké kvality se firma DACOM dobře zapsala v lékárnách i u zákazníků. 
V následujících letech se firma zaměřila na dovoz chybějícího sortiment zboží, zejména na opalovací krémy a další potřebné parafarmaceutické přípravky. 
V roce 1995 se firma rozhodla pro strategický krok, který zásadně změnil zaměření firmy. Na základě průzkumu trhu, zjistila, že je velmi malý výběr kvalitních potravinových doplňků zaměřených na pohybový aparát – zejména na klouby.

Proto se firma rozhodla pro výrobu vlastních, vysoce kvalitních přípravků na klouby. Z firmy distribuční se stala firmou výrobní. 
Po intenzivním vývoji a ve spolupráci s revmatologickým ústavem v Piešťanech se zrodil přípravek Colafit – krystalický kolagen čistoty 99,9 % na klouby, vaziva a kůži, který se stal nosným produktem společnosti a v téměř nezměněné podobě se úspěšně prodává dodnes. Colafit je u uživatelů velmi oblíbený díky jednoduchému užívání, vysoké účinnosti a příznivé ceně. 

Kolagen je bílkovina, která se přirozeně vyskytuje v těle všech savců, tedy i u člověka. Je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu. V těle člověka představuje kolagen 30 % všech tělních bílkovin a tvoří 70 % sušiny kloubních chrupavek. 

Kromě kloubních chrupavek najdeme kolagen také v kostech, kloubech, cévách, kůži, střevech, rohovce či meziobratlových ploténkách. Tato bílkovina tak má obrovský význam pro funkčnost pohybového aparátu, kvalitu kůže i pro správnou funkci celého našeho organizmu. Pouze pojivová tkáň, která je dostatečně nasycená kolagenem, se může správně vyvíjet a mnohem lépe odolává okamžitému i dlouhodobému přetěžování. 

Dostatek kolagenu udržuje klouby ve zdravém stavu. Kolagen účinně vyživuje a regeneruje kloubní chrupavky, šlachy, vazy a kosti. Je také zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci kůže. Dostatečný přísun kolagenu tak udržuje správnou strukturu pokožky, zabraňuje její dehydrataci, minimalizuje vznik vrásek a zajišťuje nepřetržitou obnovu kožních buněk. 

Právě potřebná hladina kolagenu v těle však často pokulhává. Téměř všechen kolagen, který by naše tělo mohlo získat z živočišné stravy, se znehodnotí při tepelné úpravě. V rostlinné říši se tato bílkovina nevyskytuje vůbec. Nedostatek kolagenu v organizmu se může negativně projevit jak u dětí (zejména při jejich rychlém růstu), tak u dospělých – ohrožena je střední a starší generace, aktivní i rekreakční sportovci, ale i mladí lidé s nedostatkem pohybu a nesmíme zapomenout na domácí mazlíčky. 

Přitom denní přísun kolagenu zajistí našemu organismu dostatečnou výživu a ochranu. Tato, pro tělo snadno využitelná forma kolagenu, je základní složkou osvědčených doplňků stravy Colafit.

Podívejte se tedy na Frodex.cz a vyberte nejvhodnější doplněk krmiva i pro vašeho mazlíčka!

0 komentářů u “Frodex představuje výrobce Colafitu