Jak se efektivně naučit cizí jazyk?

Už jste někdy začínali s výukou cizího jazyka? Že ne jen jednou? Řadíte se mezi takzvané věčné začátečníky? Chtěli byste konečně své znalosti posunout dopředu a nezačínat pořád od začátku? Pokud jste na některou z otázek odpověděli ano, nepřestávejte číst, protože právě Vám bych ráda nabídla pár rad jak na to.

Úplně nejlepší variantou by určitě bylo odjet na nějakou dobu do zahraničí, jenže ne každý si to může ať z osobních nebo finančních důvodů dovolit. Dobrou metodou, která vám částečně zahraniční pobyt nahradí, je obklopit se angličtinou co nejvíce je možné.

  1. Číst anglicky – dnes je k dispozici velké množství knížek ve zjednodušené angličtině, tzv. easy readings. Můžete si vybrat četbu podle své pokročilosti od začátečníků až po pokročilé. S nástupem internetu si můžete také vyhledat velmi jednoduše články, které vás zajímají a díky googletranslators si rychle přeložíte pro vás neznámá slovíčka. Dobrou volbou pro méně pokročilé jsou články napsané easy english například na Wikipedii (stačí zadat ve vyhledávači).
  2. Poslouchat anglicky – k výše zmíněným knížkám, psaným zjednodušenou angličtinou či dvojjazyčně (na jedné straně česky-na protější straně anglicky) existují CD s mluvenou četbou. Je možné si z internetu stáhnout různé podcasty zdarma nebo se podívat na kurz, poskytovaný na stránkách BBC (BBC learn English). Poslouchat angličtinu je časově nenáročné, protože ji můžete poslouchat jak v práci, tak v autě.
  3. Mluvit anglicky – to bývá podle mé zkušenosti největší kámen úrazu. Nejlepší variantou je bavit se s cizinci. Skupiny, které se pravidelně setkávají ve větších městech a komunikují mezi sebou cizím jazykem můžete najít například přes Facebook. Pokud jste z vesnice a tuto možnost nemáte, najděte si cizince, se kterým budete komunikovat přes Skpe. O tom jak se zbavit ostychu z mluvení, napíši v některým z dalších článků.
  4. Zvolte kvalitní jazykový kurz – tedy kurz, který vás bude bavit a bude pro vás přínosem. Nejepší je podle mého názoru individuální výuka, kdy se lektor přizpůsobí vašemu tempu a znalostem. Individuálními kurzy v Brně se zabývám ve své jazykové škole a jejich výhody i ceny najdete na http://www.jazyky-individualne.cz/. Jsem přesvědčená, že investice do individuální výuky se vám brzo vrátí. Pokud jsou pro vás soukromé lekce  finančně náročné, vytvořili jsme službu, díky které si najdete parťáka, který se bude učit s vámi. O cenu se tak budete dělit na půl:-) Více informací na http://www.jazyky-individualne.cz/najdi-jazykoveho-partaka/.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělávání se štítky , , , a jeho autorem je amarilla. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

amarilla se představuje

Vždycky jsem měla trošku toulavé boty. Po střední škole jsem odjela na rok do Irska, kde jsem se naučila pořádně anglicky a získala mezinárodní certifikát, po návratu jsem vystudovala Portugalský jazyk a literaturu a Politologii na Masarykově univerzitě v Brně. V rámci studia jsem měla možnost strávit rok na Univerzitě v Portugalsku. Již při studiu jsem se věnovala výuce angličtiny a později se tato má vášeň stala mým zaměstnáním. Specializuji se na individuální výuku jazyků, která je podle mé zkušenosti nejefektivnějším a nejtrvalejším způsobem, jak se cizí jazyk naučit.

0 komentářů u “Jak se efektivně naučit cizí jazyk?