Jak se připravit na pracovní pohovor

Pokud na Váš životopis zareagoval potenciální zaměstnavatel a pozval vás na pohovor, tak vám gratulujeme. Znamená to, že jste vašeho potenciálního zaměstnavatele zaujali a splnili jste základní požadavky na postup do dalšího kola výběrového procesu. V užším výběru se pravděpodobně ocitli i další nadějní kandidáti a zaměstnavatel si z nich bude vybírat toho nejvhodnějšího. Abyste zvýšili vaše šance na úspěch, je dobré se na pohovor připravit.

Bez odezvy na životopis

Pokud na váš životopis nereagovali a máte o pracovní nabídku velký zájem, přičemž splňujete stanovené požadavky, kontaktujte společnost a ověřte si svoje možnosti ucházení se o pracovní místo. Pokud na váš životopis nezareagují, nevěšte hlavu a buďte vytrvalý ve sledování nabídek a v reagování na ně.

Odezva na životopis

Pokud na Váš životopis zareagoval potenciální zaměstnavatel a pozval vás na pohovor, tak vám gratulujeme. Znamená to, že jste vašeho potenciálního zaměstnavatele zaujali a splnili jste základní požadavky na postup do dalšího kola výběrového procesu. V užším výběru se pravděpodobně ocitli i další nadějní kandidáti a zaměstnavatel si z nich bude vybírat toho nejvhodnějšího. Abyste zvýšili vaše šance na úspěch, je dobré se na pohovor připravit.

Bez odezvy na životopis

Pokud na váš životopis nereagovali a máte o pracovní nabídku velký zájem, přičemž splňujete stanovené požadavky, kontaktujte společnost a ověřte si svoje možnosti ucházení se o pracovní místo. Pokud na váš životopis nezareagují, nevěšte hlavu a buďte vytrvalý ve sledování nabídek a v reagování na ně.

Domácí příprava na pohovor

  • Informace o firmě
  • Údaje o vás
  • Obsah inzerované pozice
  • Příprava na pohovor v cizím jazyce
  • Příprava na obvyklé otázky

Psychická pohoda

Období, ve kterém si hledáte práci je velmi vyčerpávající. Přesto se snažte být v psychické pohodě. Pracovní pohovory berte tak, že jde o partnerské setkání, při kterém může dojít k uzavření, resp. neuzavření dohody z kterékoliv strany. V průběhu pohovorů nedávejte najevo nervozitu, netrpělivost, ostýchavost a nerozhodnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělávání a jeho autorem je rejnok. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Jak se připravit na pracovní pohovor