Jak strávit Velikonoce netradičně a místo shonu relaxem

Jste přesvědčeni, že existuje i smysluplnější trávení vzácného svátečního času, než vyčkávání napomlázku a oblévačku? A ještě předtím stres z velkého úklidu, shonu, nošení tašek s nákupy, vyváření, pečení? Pak ještě přejídání se uzeninami, zákusky, nalévání alkoholem a polehávání před televizí? Tak potom jste ten pravý typ pro strávení alternativních Velikonoc. Vyberte si z nepřeberného množství nabídek na wellness či lázeňský pobyt, očistnou kúru, nebo jarní lyžovačku doma i blízkém zahraničí. Přinášíme vám pár tipů na to, jak můžete ušetřené peníze za Velikonoce investovat do svého zdraví a ještě si přitom užít i velikonoční dobroty, které za vás připraví někdo jiný. Na výběr vám nabízíme wellness zařízení v moravských Lázních Luhačovice, nebo ve slovenských Bardějovských lázních, Lázních Rajecké Teplice, na opravdovém zámku ve Vígľaši, v rodinném hotelu Solisko ve Vysokých Tatrách na Štrbském Plese, ve Wellness Hotelu Chopok Jasná v Nízkých Tatrách, nebo v největší síti rekreačních zařízení na Slovensku SOREA.

 

Nezapomenutelné Velikonoce v Lázních Luhačovice

 

Nejnavštěvovanější moravské Lázně Luhačovice, a. s., jsou to pravé místo pro velikonoční relax. Již několik let za sebou lázně připravují pro klienty Velikonoce v luxusním ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotelu. Místo pomlázky a oblévačkyvás tady budou rozmazlovat wellness procedurami a velikonočními dobrotami. Ve dnech od 2.4. do 6.4. 2015 pro vás lázně připravili akční 4-denní pobyt již od 9695 Kč na osobu, který zahrnuje 4-krát přenocování, polopenzi, velikonoční hodování ve Francouzské restauraci, volné vstupy do wellness a fitness centra, hydromasážní koupel se světelnou terapií a další benefity. V nabídce je i 8-denní velikonoční pobyt začínající na ceně 14920 Kč za osobu ve dnech od 29.3 do 6.4. 2015. Ten zahrnuje 8-krát ubytování s polopenzí a kromě výše zmíněných benefitů i 2-krát anticelulitidovou masáž speciálním přístrojem pro dámy nebo 1-krát masáž nohou pro pány. Během velikonočního hodování bude hrát cimbálovka a připravena je i velikonoční výslužka.

Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, k tomu poznamenává: „Jedinečná atmosféra v ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotelu je zárukou nezapomenutelného wellness pobytu v Luhačovicích. V minulých letech se osvědčily sváteční stoly pro naše klienty. Proto jsme i během letošních svátků připravili pro hosty sváteční brunch formou bufetu s neomezenou konzumací velikonočních a regionálních jídel z mladého masa – telecího, králičího a kuřecího. Při poslechu cimbálové muziky bude pro každého k dispozici jako welcome drink slivovice nebo hruškovice. Samozřejmostí je volný vstup do wellness centra, který je zařízen ve stylu starořímských lázní. Pro dvojice je připravena bublinková koupel a masáže, jako například masáž obličeje pro ženy, či antistresová masáž pro pány. Vaše chuťové pohárky si přijdou na své ve Francouzské restauraci. O zábavu se postará mimo jiné vyhlášený noční klub s prvorepublikovou atmosférou. Pro každého hosta je k dispozici župan a wifi připojení na pokoji zdarma během celého pobytu.“

 

Bardejovské lázně lákají: Velikonoční speciality, cikánská hudba a wellness

 

Bez shonu a starostí můžete strávit letošní Velikonoce iv Bardejovských lázních. Ve dnech 2.4. až 7.4. 2015 si mohou samoplátci objednat pobyt trvající 3 až 5 nocí. Kromě wellness programu na vás čekají tradiční velikonoční speciality, večer lidových jídel s cikánskou hudbou, folklórní odpoledne, doprovodný program, uvítací drink a malé překvapení. Jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji vyjde noc s polopenzí 42 až 59 eur, podle úrovně ubytování. V ceně je každodenní vstup do Wellness Spa, minerální koupele, klasická masáž, solná jeskyně a další služby. Děti mají navíc ještě 20% slevy z ceníkové ceny.

Ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní Tamara Šatanková o tom dále říká: „Prodloužené velikonoční volno si u nás rádi užívají rodiny, dvojice i osamělí klienti. Přijdou se vykoupat, zabavit, hodovat a příjemně strávit čas. Během Velikonoc míváme lázně tradičně plné. Lázeňský park a okolní příroda poskytují prostor pro vycházky a jarní túry. Sváteční atmosféra Velikonoc k nám láká klienty opakovaně. Mnozí návštěvníci začínají jaro tradičně v Bardějovských lázních.“

Vodní svět v Bardejovských lázních tvoří bazény – relaxační, klidový a dětský s atrakcemi, s teplotou vody od 32 oC do 36 oC. Saunový svět má čtyři sauny – suchou, parní, inhalační a infrasaunu, součástí je i Kneippova koupel, vyhřívaná lavice, ledové vědro, přívalová sprcha, tropická a masážní sprcha a tepidárium. V komplexu WellnessSpa je možné využít masáže, solárium, či fitness. Součástí je bar s nealkoholickými nápoji, nebo noční koupání každý první pátek v měsíci. Relax ve Wellness Spa, výběr procedur, služby Beauty Studia nebo zájem o vybraný pobyt, jsou v nabídce i prostřednictvím dárkových poukazů. Bardejovské lázně nabízejí návštěvníkům i relaxační, kulturní a sportovní aktivity, jako bohoslužby pro věřící katolické, řecké a pravoslavné církve, solnou jeskyni v léčebném domě Alžběta, bowling, petangové hřiště, squash v Lázeňském domě nebo kulečník v hotelu Ozón. V souladu s indikacemi léčenými v Bardejovských lázních, je v portfoliu široká škála turistických a cykloturistických tras po okolí a zdravotně-rehabilitačních chodníků v rámci nordicwalking.

 

Vyzkoušejte si luxus v zařízeních SPA APHRODITE v Rajeckých Teplicích

 

Kdo si chce dopřát luxus ubytování a hodování, měl by navštívit Slovenské léčebné lázně (Slovenské liečebné kúpele – SLK) Rajecké Teplice, a. s. a jejich zařízení SPA APHRODITE, které jsou perlou regionu. Největší chloubou lázní je loni v červnu otevřený luxusní čtyřhvězdičkový lázeňský hotel APHRODITE PALACE, s vlastní kulinářskou restaurací. Hotel je situován v centru lázeňského městečka, přemostěním spojen přímo s lázeňským domem v antickém stylu APHRODITE, který poskytuje všechny procedury. Patří k nim i vodní a saunový svět, nebo špičkově vybavené centrum krásy Beauty Aphrodite. Součástí ubytování je i neomezený vstup do venkovního a vnitřního vodního světa. Venkovní vodní svět tvoří pět bazénů – relaxační, plavecký, bralový bazén s vodopádem a dvě turecké lázně. Lázně zavedli letos pro své klienty novinku – proceduru horské bio bahno a loni pitné kúry.

Viceprezident akciové společnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci říká: „Využijte jedinečnou příležitost na velikonoční pobyt v našich lázních a prožijte nezapomenutelné chvíle relaxu a intenzivních zážitků v jednom z nejkrásnějších míst na Slovensku, v Rajeckých Teplicích. Luxusní ubytování si můžete zvolit podle požadované úrovně v hotelích Aphrodite **** nebo Aphrodite Palace ****, kterému dominuje velkolepá stylová lobby a restaurace zdobená mramorem, Onyx a 24-karátovým zlatem. Hotel má restaurační koncept a la carte. V souladu s nejnovějšími trendy, u nás klienti naleznou nejen širokou nabídku mezinárodní kuchyně, ale i oblíbené domácí speciality.

Do konce března 2015 mohou zájemci využít i zimní slevy ve výši až 25%, při pobytu Relax Classic v termínech neděle – pátek už od dvou nocí. Akce platí pro hotely Ahrodite **** pokoje v kategorii Superior a Aphrodite Palace **** pokoje kategorie De luxe. V Rajeckých Teplicích se léčí pohybové, nervové onemocnění a nemoci z povolání.

 

 

Život jako na zámku – ciťte se jako uherští králové na Zámku Vígľaš

 

Na luxus vsadil i Vígľašský zámek, ze kterého je dnes po čtyřleté obnově, kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb. Nabízí svým hostům úžasné zážitky v jedinečném prostředí hotelu, restaurace Anjou Court a zámeckého wellness Queen Barbara Spa. Dopřejte si i vy to pravé hodování jako kdysi králové na zámcích.

Marketingový ředitel hotelu Branislav Lupták k tomu říká: „Připravili jsme pro vás několik překvapení, mezi které patří i zámecký program pod názvem Velikonoční vítání jara na zámku. V neděli 5. 4. 3015, od 10:00 do 17:00 hod., se můžete těšit na předvádění řemesel, různých technik zdobení velikonočních vajíček a výstavu již hotových, výrobu píšťalek a výstavku různých lidových píšťal, i hru na fujaru. Můžete si prohlédnout výrobky z proutí a pletení košů, výrobu unikátních kraslic, hliněné výrobky, řezbářů, výrobu lžic a jiného kuchyňského náčiní, výstavu jarních květů, lidovou hudbu a tanec, či představení sokolníků. Čeká vás také lukostřelba, nebo házení sekyrkami do pařezu. Pro nejmenší je připraveno dětské představení.

Velikonoční balíček na se zámeckým programem, večeří a velikonočním brunchem, nabízí hotel v ceně již od 169 eur za noc pro 2 osoby ubytované v pokoji Classic. V ceně je 3-chodová večeře v neděli, v pondělí 6. 4. brunch, volný vstup do wellness během celého pobytu, prohlídka zámku s průvodcem a zámecký program 5. 4. s dětským představením. Parkování, wifi a jízda na kočáru kolem zámku jsou zdarma. Totéž zahrnuje i balíček na 2 noci pro dvě osoby s polopenzí na další den, jehož cena se pohybuje od 239 eur v pokoji Classic.“

Zámek Vígľaš má v nabídce i další atraktivní pobytové a wellness balíčky, akce a slevy. Pro fanoušky zámku na Facebooku, jejichž počet překročil 5000, je připravena 50% sleva na vstup do wellness ve dnech neděle-středa a 25% sleva na pultové ceny ubytování a to po prokázání se svým smartphonem, tabletem apod. Slevy jsou platné do 1. 4. 2015.

 

Velikonoční lyžovačkou zakončete sezónu na Štrbském Plese v Hotelu Solisko

 

Pokud nejste stavění jen na relaxování ve wellness, ale dáváte přednost aktivnímu pohybu, je pro vás ideální jarní lyžovačka na Štrbském Plese. Právě velikonoční lyžovačkou obvykle zimní sezóna na Štrbském Plese končí, i když v dobrých letech s dostatkem sněhu a příznivým počasím, se dá lyžovat i déle. Pro rodiny s dětmi je ideálním ubytováním rodinný Hotel Solisko. Situován je přímo na břehu Štrbského plesa ve výšce cca 1400 metrů nad mořem a je vynikající základnou pro lyžovačku a pobyt na Štrbském Plese. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna.

Manažerka Hotelu Solisko Katarína Kaňová říká: „Náš hotel má vlastní skibus pro bezplatný odvoz klientů přímo k nástupišti lanovek a zpět. Ocení to hlavně klienti s malými dětmi. Do 5-10 minutpo zavolání mobilním telefonem po nich přijde náš mikrobus přímo pod svah Soliska. Hosté si pochvalují i ​​naši restauraci Al lago, která nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněné o tradiční slovenskájídla, které uspokojí každého. Pro děti je zvlášť oblíbená italská pizza, ale i špagety, různé těstoviny av sezóně i domácí hamburgery. Podotýkám, že naše restaurace je jen jedna ze dvou, které mají pizzu na Štrbském Plese v nabídce.“

 

Ideální wellness i jarní lyžování v Jasné ve Wellness Hotelu Chopok ****

 

Wellness Hotel Chopok **** Jasná je oblíbený a vyhledávaný wellness hotel pro ubytování na Slovensku v Nízkých Tatrách. Rodinný hotel nabízí nejen tu pravou jarní lyžovačku v nejexkluzivnější středisku Nízkých Tater s vlastními skibusy, ale lákadlem je bohatý velikonoční program, 2 dětské světy, velké dětské hřiště, 2 bazény, 2 saunové světy (saunový svět Plesnivec pro rodiny s dětmi a saunový svět Praslička pro osoby nad 16 let). Marketingová ředitelka Vladimíra Klaučová říká: „Cena na osobu v období od 1. 4. do 6. 4. 2015 v rodinném pokoji Plesnivec pro 5 osob začíná od 60 eur za noc. Pobyt u minimálně 3 přenocování zahrnuje uvítací nápoj, bufetové snídaně, odpolední občerstvení, neomezený vstup do 2 plaveckých bazénů, dětského bazénu, do 2 saunových světů (10 saun, 2 vnitřní vířivky, ochlazovací vnitřní bazén, venkovní vířivka, venkovní ochlazovací bazén, Kneippova koupel), vstup do profesionálního fitness centra, dětský koutek Chopíkův dětský svět a LEGO dětský koutek, animace, úschovnu lyží a 2 hotelové skibusy. Je možné doobjednat si večeři formou 5-chodového menu. Na svátky jara nemůže chybět výroba a malování kraslic, pletení pomlázek, výroba krajek, nebo speciality pod vedením šéfkuchaře Ivana Klčovského. Abyste měli možnost poznat regionální tradice, na den řemesel uvidíte ukázky ručních prací, přípravu perníků a budete si moci vytočit na hrnčířském kruhu svůj vlastní hrnek z hlíny. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, je připraven velikonoční bowlingový turnaj.“

 

Poslední volná místa v hotelové síti SOREA

 

Ubytovací zařízení hotelového sítě SOREA v nejatraktivnějších lokalitách Vysokých, Nízkých Tater a Spiše jsou během jarních svátečních dní často rezervovány měsíc i dva předem, proto těsně před svátky se najdou jen poslední volná místa. SOREA má v nabídce produkty, které jsou velmi vhodné jako základny na horské túry, stejně wellness zařízení, které si mohou užívat celé rodiny, ale i senioři, až po tradiční ubytovací zařízení. Všechny hotely mají certifikát Zařízení přátelské k dětem a rodinám.

Obchodně-marketingová ředitelka společnosti SOREA, s. r. o., Bratislava Beáta Töröková říká: „Pobytový balíček Velikonoční pomlázka v hotelu SOREA ĽUBOVŇA, v období od 2.-7. 4. 2015 za ceny od 127 eurna osobu, při ubytování na 4 noci s polopenzí, obsahuje bohatý kulturní program. Kromě volného vstupu do hotelového bazénu a fitness centra a 3-krát denně wellness procedur, se celé rodiny mohou pobavit při výrobě kraslic a velikonočních dekorací, nebo při malování zvířátek na obličej, spojených s dětskou diskotékou a maskotem Sorinkou. Exkluzivitou je velikonoční mše svatá v hotelu na Velikonoční neděli, křížová cesta na Velký pátek, nebo minifarma ovčí rodinky ve venkovním prostředí. Nebudou chybět ani regionální zvyky a tradice ze severního Spiše a Šariše s ochutnávkou výrobků pomlázkové snídaně, velikonoční večeře s goralskou muzikou a 2-krát taneční zábava. Pro dámy je připraveno páteční odpoledne s prodejem přírodní kosmetiky. Oblíbené jsou i fakultativní výletyna hrad v Ľubovnia skanzen. Děti do 3 let mají ubytování a stravování zdarma a akce se vztahuje i na 2 děti do 15 let s ubytováním zdarma na společném lůžku.“

Posledních pár volných míst během svátků se najde i v dalších hotelích sítě a to v hotelu SOREA MÁJ na Liptově, SOREA SNP v Jasné pod Chopkom, v SOREA Hutník v Tatranských Matliarech, nebo v lázeňských Piešťanech v hotelu SOREA SĹŇAVA. V každém z nich je i bohatá nabídka animačních aktivit a půjčení sportovních potřeb.

 

Více informací je na: www.LazneLuhacovice.cz,www.HotelAlexandria.cz, www.kupele-bj.sk,www.spa.sk,www.grandviglas.com,www.hotelsolisko.sk,www.hotelchopok.sk,

www.sorea.sk

0 komentářů u “Jak strávit Velikonoce netradičně a místo shonu relaxem