Jak vybrat boty na motorku?

Vybírat boty na motorku je stejně zapeklitý problém, jako vybírat klasické boty na běžné nošení.

Základem, je znát velikost svých nohou. Ne v konfekční velikosti, to není vždy spolehlivý údaj. Raději si stoupněte na papír a nohy si obkreslete tužkou. Výsledný obrys nohy změřte pravítkem, od paty ke špičce palce. Někdy je požadovaná velikost nártu a kotníku, ten si pro jistotu změřte také.

Při nákupu se poté řiďte podle tabulky velikosti daného výrobce boty. Každý výrobce může mít rozdílné číslování konfekčních velikostí. Tímto způsobem snížíte riziko vracení výrobku nebo jeho výměnu za vetší nebo menší.
motoboty

Výběr boty podle typu jízdy.

Určitě je potřeba si uvědomit, že styl jízdy rozhoduje o vhodnosti dané boty. Rozdílnou botu budete používat při silničních výletech a jiné zase při jízdě na motokrosové dráze.

Cestovní boty jsou oproti krosovým měkčí a pohodlnější. Poskytují požadovanou míru ochrany a jsou pohodlné i pro celodenní ježdění. Naopak, u motokrosových bot je vyžadováno, aby byly odolnější, pevnější a lépe seděly na noze. Proto mají motokrosové boty více přezek než silniční boty. Motokrosové boty mají pružnou manžetu, která chrání před bahnem a prachem. Vyjímatelná vnitřní vložka nebo botička je vhodná kvůli hygieně a snadnějšímu čištění boty.
Při výběru dětské motokrosové obuvi postupujte stejně. Dětská obuv musí dobře sedět, aby se zajistila bezpečná jízda dítěte. Pokud vyberete větší velikost s tím, že dítě přece doroste, nemusí se cítit pohodlně a může to ovlivnit celkovou jízdu a bezpečnost dítěte.
Boty na motorky se neopotřebují tak rychle, ale často se stane, že se poškodí přezka nebo další méně odolná součást boty. Je výhodou, že si můžete dokoupit požadované příslušenství pro motoboty. Špičky, přezky, vnitřní boty nebo podrážky.
Mezi oblíbenými značkami bot pro motorkáře jsou BERIK nebo W2 BOOTS.

0 komentářů u “Jak vybrat boty na motorku?