Jak vybrat dětský kočárek

Zbožím pro miminka je dnes trh přesycen a je pochopitelné, že ze začátku se zorientovat a správně vybrat je prakticky nemožné. Spíše postupně zjistíte co vám více vyhovuje, přesto se pokusíme částečně vám tu džungli kočárků prosekat a pomoct jak si vybrat kočárek. Na začátku je dobré i zmínit to, že i kočárky podléhají určité certifikaci aby byly nezávadné. Většina českých eshopů však je spolehlivá a jejich zboží je nezávadné a bezpečné.

Kombinovaný kočárek (trojkombinace)

Tento kočárek má obrovskou spoustu výhod, jelikož je možné ho používat už od narození dítěte až do 3 let. Je alternativou pro hluboký kočárek pro novorozence, který je nepraktický svojí neskladností a tím, že po 8 měsících musíte uvažovat o koupi dalšího. Ale zase se hodí na houpání, spaní ale i do terénu. Trojkombinace často nabízí v sobě i možnost nasadit autosedačku 0-13 kg. Mají většinou nižší korbu a tak je dobré v zimě dokoupit fusak, ale pak se nebudete muset bát ani při velkých mrazech. Trojkolku volte v případě pokud jste sportovně zaměření, dá se s ním i běhat nebo jezdit na in-line bruslích.

Golfový kočárek

Golfový kočárek budete vybírat zejména kvůli dovoleným a vycházkám a je tím správným doplňkem pro hluboké kočárky pro kojence nebo pro trojkombinaci. Tzv. golfky volte určitě s přihlédnutím na věk dítěte. Pokud dítě ještě dobře nesedí je dobré zvolit variantu s polohovatelnou opěrkou zad a nožiček a jsou dostatečně pohodlné. Pro dítě starší 2 let vám postačí jakýkoli golfový kočárek a pokud ho používáte pouze příležitostně postačí i nějaký s kategorie těch levných.

Sportovní kočárek

U tohoto typu dětského kočárku je nutné si uvědomit pro jaké příležitosti budeme kočárek používat. Je variantou pro ty rodiče, kteří zvolili hluboký kočárek pro kojence. Tento typ kočárku je většinou právě součástí trojkombinace. Sportovní kočárek tedy vhodně zvolte zejména z hlediska terénu, ve kterém se pohybujete.  V případě nerovného terénu je dobré zvolit robustnější konstrukci a velká nafukovací kola. Ve městě zase oceníte lehčí konstrukci a menšími koly, kdy se vám bude s kočárkem lépe manipulovat do schodů nebo ve veřejné dopravě .

 

0 komentářů u “Jak vybrat dětský kočárek