Jak vybrat správnou šatní skříň?

Šatní skříň představuje v každé domácnosti základní vybavení a vedle postele je druhým nejdůležitějším nábytkem v ložnici. S čím ale začít při jejich výběru? Zde je několik tipů.

1. Při výběru je nutné si uvědomit, zda bude skříň v ložnici volně stát či zda bude zabudována v nějakém výklenku, kdy musíme prostor důkladně přeměřit, aby nás potom skříň nemohla nemile překvapit. Volné skříně způsobí, že ložnice vypadá mnohem uvolněněji a má svůj individuální styl, zatímco s vestavnými skříněmi vypadá efektivněji a formálněji, ale nabídne nám více úložného prostoru.

2. Vnitřní rozměry skříně by měly odpovídat šatům, které sem potřebujeme umístit. Pokud budeme mít šaty zavěšeny na ramínku rovnoměrně s bočnicí, budeme potřebovat hloubku alespoň 60 cm, zatímco když složíme trička do komínků, bude postačovat 30 – 40 cm. Jestliže se rozhodnete pro šatní skříně stejné hloubky, je možné prostor za tričky a jiným složeným prádlem využít jinak, ale nesmíme zapomenout na to, že prostor za hromádkami bude špatně dostupný. Vnitřní výška skříně opět vyplývá z oblečení, pokud chceme věšet například kabáty, je zapotřebí výška alespoň 150 cm. Šířku skříně volíme podle toho, kolik máme šatstva a pro kolik lidí je skříň určena.

3. Vhodnými pomocníky jsou také šuplíky, kde můžeme skladovat drobné části oblečení, jako například ponožky, spodní prádlo, šály, šátky či rukavice. Na jejich konkrétní velikosti prakticky nezáleží, ale umožní nám kdykoli změnit uspořádání podle konkrétních potřeb a požadavků. Opomenout bychom neměli ani další doplňky do šatní skříně, mezi které patří například výsuvný držák na kravaty či kalhoty, sklopné žehlicí prkno nebo dokonce výklopný koš na špinavé prádlo.

4. Při výběru je také důležité vybrat vhodné otevírání, kde existují 3 různé typy. Prvním z nich je tzv. francouzské dveře, což jsou klasické plně otvíravé dveře, které však vyžadují dostatečné místo. Dalším typem jsou dveře shrnovací, které se skládají z lamel, jsou méně náročné na prostor a zároveň umožňují velmi široké otevření. A poslední jsou posuvné dveře, jež se pohybují po systému vodicích kolejnic. Tyto dveře jsou praktické do úzkých prostor, ale umožňují přístup pouze do části šatníku.

5. Posledním na co se při výběru musíme zaměřit, je vzhled. Existuje celá škála materiálů a barevného provedení. Pokud máte rádi přírodní materiály, doporučují se skříně z masivu, pokud dáváte přednost venkovskému stylu, zařiďte si stylovou ložnici v rustikálním stylu.

Při svých toulkách Internetem nezapomeňte zabrousit i do našeho obchodu Nábytek Aldo, kde si můžete vybrat ze široké škály takovou skříň, která bude naprosto vyhovovat vašim požadavkům a pokud si i přesto s výběrem nebudete vědět rady, zeptejte se našich vyškolených pracovníků a ti Vám ochotně pomohou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, byt, zahrada a jeho autorem je nabytek-aldo. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Jak vybrat správnou šatní skříň?