Kam se obrátit pro radu při likvidaci společnosti

Pokud v během činnosti podnikatele nastane situace, kdy již nemá smysl společnost dále udržovat, je na místě rozmyslet další kroky, které budou dále následovat. Měl by zvážit, zda je pro něj výhodnější odprodej obchodního podílu ve společnosti někomu dalšímu či likvidace firmy. Obě tyto řešení s sebou přinášejí spoustu požadavků na správné právní kroky a není ničím výjimečným, když podnikatel vyhledá rady odborníka, který se pohybuje v oboru likvidace nebo zajístí odprodej firmy.

likvidaci společnosti může dojít z několika různých důvodů. Někdy ze svobodné vůle podnikatele, jindy zaviněním vnějších okolností. Může se jednat např. o:

  • rozodnutí soudu
  • uplynutím doby, na kterou byla společnost zřízena
  • splněním konkrétního úkolu

Během procesu likvidace je nutné absolvovat několik kroků ke splnění všech povinností a vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně složitý proces, je vždy dobré mít po ruce odboníka, který Vám poradí, ať již s řešením závazků u věřitelů či s účetním a finančním vypořádáním majetku. Důkazem o definitivním zrušení společnosti je vymazání společnosti z obchodního rejstříku.

A právě tyto odborné informace je Vám schopna nabídnout i naše společnost, která se mimo jiné zabývá také problematikou likvidace a odkupů společností. Stačí nás kontaktovat v našem sídle firmy telefonicky nebo osobně, popř. prostřednictvím poptávkového formuláře.

A jaké další služby u nás ještě můžete nalézt? Můžete nás oslovit v případě, že máte zájem o:

  • zřízení firmy prostřednictvím ready-made společnosti
  • vedení účetnictví
  • zřízení virtuálního sídla
  • nominee service.

I v těchto případech nám zašlete Vaše požadavky a my Vám sestavíme nabídku na míru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obchody a služby a jeho autorem je Novack. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Kam se obrátit pro radu při likvidaci společnosti