Lázně Luhačovice lákají lékaře, fyzioterapeuty, maséry, servírky…

Slováci přeskočili Rakušany v návštěvnosti Lázní Luhačovice

Rok 2014 byl již druhým v pořadí, který potvrdil tendenci enormního růstu zájmu Slováků o Lázně Luhačovice, a. s. S počtem 1900 klientů a meziročním nárůstem o téměř          40 % přeskočili Slováci i loni Rakušany, kterých přišlo do Luhačovic cca 1200. Přitom až do roku 2012 byly Rakušané suverénní zahraniční jednotkou v návštěvnosti největších moravských lázní. Celkem v loňském roce navštívilo akciovou společnost Lázně Luhačovice 33 124 klientů, z toho byla přibližně desetina ze zahraničí. Více než polovina zahraničních hostů přišla ze Slovenska. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

„Slováci objevili kouzlo luhačovických lázní, především zdejší zachované stavby jejich nejvýznamnějšího architekta Dušana Jurkoviče. Spolu se světoznámou Vincentkou, polohou blízko hranic a špičkovými službami, si tak Luhačovice posílily pozici Slováky nejnavštěvovanějších českých lázní. Nebývalý růst trvá již třetí rok a je podpořen marketingovými a PR aktivitami lázní na Slovensku. Zatímco v roce 2012 navštívilo Lázně Luhačovice cca 1000 Slováků, loni to byl téměř dvojnásobek. Slovensko patří k našim nejrychleji rostoucím trhům. Potvrzuje to správnost našeho záměru získat větší podíl na slovenském trhu.

Loňské pořadí návštěvnosti ze zahraničí je následující – Slovensko, Rakousko, Izrael, Německo a Rusko. Slovenská klientela je nejpočetnější zahraniční z pohledu počtu osob v letech 2013 a 2014. Z pohledu počtu pobytových dnů (přenocování) je však rakouská klientela podstatně významnější, protože přichází na delší léčebné pobyty. Slovenský trh však roste nejrychleji a je z pohledu počtu pobytových dnů na druhém místě za Rakouskem. Zatímco Slovensko je na vzestupu, izraelský trh byl výrazně poznamenán nestabilní politickou situací a sankce a klesající cena ropy se zase nepříznivě odrazily na ruském trhu,“ zhodnotil vývoj návštěvnosti J. Dědek.

Dodal, že výrazným způsobem k nárůstu celkové návštěvnosti Lázní Luhačovice, a. s., ale i Slováků zvlášť, přispěl ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde lázně zaznamenaly loni meziroční nárůst o 1100 hostů. Celkově v roce 2014 využilo služby ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotelu, více než 6 500 hostů.

Luhačovice však nejsou jen cílem lázeňských a wellness pobytů, či jednodenních výletů, ale tradičně jsou i významným zaměstnavatelem Slováků a místem setkávání české a slovenské kulturní a politické reprezentace. Důvodem je jazyková, kulturní a geografická blízkost a bohatá historie vzájemných vztahů.

„Lázně Luhačovice, a. s., v současnosti zaměstnávají 475 osob, z toho je 22 Slováků. Nejčastěji u nás zastávají pracovní pozice fyzioterapeutů, lékařů, masérů a všeobecných sester. Zaměstnávání Slováků je bezproblémové, v ČR se uznávají doklady o vzdělání a praxi. Zkušenosti máme s nimi pozitivní. V současnosti bychom rádi posílili náš tým, a proto i na Slovensku hledáme nové pracovníky. Zájem máme o fyzioterapeuty-fyzioterapeutky, lékaře-lékařky, maséry-masérky, číšníky a servírky a plavčíky. Můžeme nabídnout i ubytování za přijatelné částky. V současnosti navíc probíhají rekonstrukce ubytovacích kapacit s cílem zvýšit jejich standard na požadovanou úroveň,“ konstatoval J. Dědek.

Více informací: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.

Kontakt na personální oddělení pro zájemce o zaměstnání:

Mgr. Vladimíra Juřeníková

personální manažerka

tel.: +420 577 682 204

e-mail: jurenikova@lazneluhacovice.cz

 

 

0 komentářů u “Lázně Luhačovice lákají lékaře, fyzioterapeuty, maséry, servírky…