Letošní charitativní sbírka JCDecaux připomíná, že k pomoci potřebným někdy stačí málo

Již druhý ročník sbírkové akce, tentokrát pod názvem „Někdy stačí málo, daruj, co nenosíš“, pořádá společnost JCDecaux. Akce proběhne pod záštitou Petra Dolínka, náměstka primátorky hl. města Prahy a Daniela Hodka, radního hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky, ve dnech 24. a 25. srpna 2016 na zastávkách MHD Dejvická, Luka, Náměstí Míru, Pankrác a Vysočanská, na které budou moci lidé přinést oblečení, obuv a toaletní potřeby. Ty budou darovány Armádě spásy.

„Heslem letošního ročníku je Někdy stačí málo. Chtěli jsme tím lidem připomenout, že k pomoci potřebným lidem stačí opravdu málo, v našem případě staré a nepotřebné oblečení, které máme na dně skříně snad všichni,“ říká Pavel Slabý, ředitel společnosti JCDecaux.

Sběr opět organizují na zastávkách zaměstnanci JCDecaux, kteří si od lidí dary převezmou a naloží do přistavených dodávek. Následně se vše předá do rukou Armádě spásy. Společnost JCDecaux kromě vkladu v podobě pracovníků, vozů a logistiky podpoří organizaci i finančně. „JCDecaux navíc za každý naplněný vůz daruje Armádě spásy 2 500 Kč. V rámci minulého ročníku darovali Pražané 1,5 tuny oblečení a my jsme tak přispěli navíc částkou 40 000 Kč,“ připomíná loňský ročník Pavel Slabý.

„Charitativní akci tohoto typu opět moc rádi podpoříme. Je velmi pozitivní vidět firmy i jednotlivce aktivní v oblasti sociálních služeb a pomoci druhým,“ vyjadřuje podporu Daniel Hodek, radní hl. m. Prahy, a dodává: „Jsem si jistý, že i letos přijde pomoci mnoho Pražanů.“

Na vybraných zastávkách Dejvická (bus směr Veleslavín), Luka (bus směr Motol), Náměstí Míru (vedle tramvajové zastávky směr z centra), Pankrác (bus ul. Na Pankráci směr Budějovická) a Vysočanská (bus směr Prosek) budou ve dnech 24. a 25. srpna, vždy od 7:30 do 17:30 hodin, čekat vozy JCDecaux a odpovědní zaměstnanci. Tyto zastávky budou pokryty kartonovým polepem s logem akce, na stříšce balonkem a vedle zastávky bude umístěna kartonová krabice, do které bude moci dary odevzdat.

„Jsem velmi rád, že je možné zastávky MHD využít také pro dobrou věc a věřím, že naši cestující této možnosti, jak pomoci druhým, jistě využijí,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky pro oblast dopravy.

„Velmi si vážíme pomoci a moc nás potěšilo, že se do loňského prvního ročníku sbírky JCDecaux zapojilo tolik Pražanů, kteří nám věnovali celkem 1,5 tuny oblečení, obuvi a dalšího textilu, který jsme postupně rozdělili mezi potřebné,“ říká Lenka Sadilová, ředitelka Centra sociálních služeb B. Bureše, které provozuje Armáda spásy.

Sběr se i letos týká dámského a pánského oblečení, obuvi, ložního prádla, polštářů a přikrývek, ručníků i kosmetických a toaletních potřeb, jako jsou například mýdla, šampony, dámské hygienické potřeby či pomůcky na holení. Prosíme, aby veškerý darovaný textil byl čistý a suchý. Vítáno je zejména teplé oblečení, ponožky a obuv pro zimní období.

Více o akci informují webové stránky www.nekdystacimalo.cz a v ulicích Prahy plakáty, na které mohou lidé narazit na reklamních nosičích JCDecaux.

Informace o akci (www.nekdystacimalo.cz)

Termín:

 • a 25. srpna 2016 od 7:30 do 17:30 hodin

Co je možné darovat:

 • dámské a pánské oblečení
 • ložní prádlo
 • polštáře a přikrývky
 • ručníky
 • obuv
 • kosmetické a toaletní potřeby

Dary je možné přinést na vybrané zastávky MHD:

 • Dejvická (bus směr Veleslavín)
 • Luka (bus směr Motol)
 • Náměstí Míru (vedle tram zastávky směr z centra)
 • Pankrác (bus ul. Na Pankráci, směr Budějovická)
 • Vysočanská (bus směr Prosek)

 

Společnost JCDecaux je světovým lídrem v oblasti venkovní reklamy a spolehlivým partnerem více než 3700 měst po celém světě, ve kterých buduje a spravuje městský mobiliář. Od roku 1994 provozuje městský mobiliář v Praze a zajišťuje kvalitní služby jako je výstavba a údržba zastávek MHD, odpadkových košů a veřejných toalet. V mnoha světových metropolích provozuje také samoobslužný systém jízdních kol. V loňském roce společnost oslavila 50 let své existence.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je lucieariston. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Letošní charitativní sbírka JCDecaux připomíná, že k pomoci potřebným někdy stačí málo