Nepodceňujte nutnost opravy balkónů bytových domů

Řada majitelů starších bytových domů uvažuje o zateplení svého domu. Řešení nové fasády se zateplením by měla předcházet generální oprava balkónů a lodžií.

 

Jestliže jste si všimli, že se na spodní straně balkónů tvoří fleky od zatékání, opadává omítka, dlažba se uvolňuje a kotvení zábradlí již není tak pevné, jako před několika lety, je nutné řešit generální opravu balkónů.

Funkčnost původních klempířských prvků a izolací chránících proti dešťové vodě, sněhu a ledu je po letech značně narušena. Dochází k zatékání vody a nastává rychlá karbonace betonu způsobující odpadávání jeho kusů a separaci od výztuže, rozpad krycích vrstev, korozi výztuže a zatékání do nosné konstrukce. Korodují kotevní prvky zábradlí a jeho pevnost a funkčnost je narušena. Díky narušené statice a snížené funkci zábradlí se balkón může stát nebezpečným místem.

Generální oprava balkónů zahrnuje statické zajištění prvků, opravu betonových částí, důkladnou hydroizolaci, provedení veškerých ochranných vrstev a kompletní rekonstrukci zábradlí.

Kompletní opravou balkónů dochází nejen k zajištění bezpečnosti a obnovení plné funkčnosti balkónů, ale i k nepřehlédnutelné změně celého domu. V kombinaci s novou fasádou rekonstruovaný balkón dotváří nový vzhled domu.

Pokud se majitelé bytového domu rozhodnou pro opravu balkónů a lodžií, určitě se vyplatí využít služeb zkušené stavební firmy, která s takovouto opravou má zkušenosti a zajistí kompletní realizaci na klíč. Se svými žádostmi o radu či přímo o nabídku na realizaci opravy balkónů a lodžií se zájemci mohou obracet na odbornou stavební firmu Stav Agency s.r.o. z Liberce.

http://www.stav-agency.cz/reprofilace-balkonu

0 komentářů u “Nepodceňujte nutnost opravy balkónů bytových domů