Novinky v nabídce Lázní Luhačovice pro rok 2016

Lázně Luhačovice, a. s., připravili na rok 2016 širokou škálu léčebných, relaxačních, regeneračních a wellness pobytů a to jak na delší období, tak na víkendy. U samopláteckých pobytů je poprvé v nabídce relaxační pobyt TOP pro každý věk (Terapie Odpočinek Pohyb) zaměřený na zdravý životní styl doplněný o bonusy ve formě výrazných slev na procedury, spa rituály nebo vstup do fitness centra. Informoval o tom výkonný ředitel akciové společnosti, Ing. Jiří Dědek, MBA.

„Na konec dubna jsme připravili výjimečný pobyt Ve víru tance s Janem Onderem a Lucií Hunčárovou. Oba tanečníci jsou známí ze soutěže České televize StarDance … Když hvězdy tančí. Jedná se o týdenní pobyt s výukou společenského tance pro mírně pokročilé páry. Účastnit se mohou i samotné ženy, které se chtějí zdokonalit v latinských tancích. Pobyt získal druhé místo v celostátní soutěži Velká cena cestovního ruchu 2015/2016. I letos jsme připravili exkluzivně pro hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice ještě více výhod ve formě slevové karty, při jejímž předložení ušetří naši hosté např. při objednání výletů a kulturních pořadů a může být využita i ve vybraných restauracích, obchodech či cukrárnách v Luhačovicích,“ konstatoval J. Dědek.

Dodal, že Luhačovice jsou díky bohaté nabídce kulturního vyžití právem považovány za kulturní a společenské centrum jihovýchodní Moravy. Největší moravské lázně jsou také úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem, který je navštívil pětadvacetkrát.

„K Luhačovicím každoročně patří Luhačovické kulturní léto s hudebními a divadelními festivaly. Ke stěžejním programům patří festivaly, které jsou navštěvovány hosty ze všech koutů naší republiky i ze zahraničí. Prvním z nich, který se může pochlubit nejdelší historií, je Festival Janáček a Luhačovice, dále Akademie Václava Hudečka a přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. K novějším projektům akciové společnosti Lázně Luhačovice patří Luhačovice v tanci, Řezbářské sympozium – Krása v dřevě ukrytá, přehlídka ochotnických divadelních souborů Luhačovická divadelní sešlost a Dny slovenské kultury, které prezentují v našich lázních slovenský folklor, hudbu, divadlo či jiné umění,“ upozornil J. Dědek.

Akciová společnost Lázně Luhačovice provozuje, jako jediná lázeňská společnost v ČR, vlastní kamenné divadlo z roku 1908, ve kterém se v období od května do září koná každoročně více než 40 kulturních pořadů z hudebního i dramatického žánru. Vzhledem k tomu, že divadlo nemá vlastní umělecký soubor, jsou vystoupení zajišťována ve spolupráci s renomovanými stálými scénami a předními českými i zahraničními umělci.

Pravou lázeňskou atmosféru pravidelně navozují v období hlavní sezóny čtyři desítky kolonádních koncertů pro širokou veřejnost konaných přímo na Lázeňském náměstí. Hosté i návštěvníci si mohou vyslechnout různé hudební žánry od swingu přes jazz, folklor až po vyšší populár. Vyvrcholením cyklu kolonádních koncertů je slavnostní promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Celoročně probíhají kulturní programy přímo v jednotlivých hotelech akciové společnosti. Jedná se o klubové programy, taneční večery nebo například posezení u cimbálu s ochutnávkou moravských vín. Za návštěvu rozhodně stojí vyhlášený noční klub v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu pyšnící se atmosférou první republiky, v němž se pravidelně konají hudební a taneční večery.

„Spojení lázeňské péče a kulturního vyžití se tak stává zážitkem pro tělo i duši. Není proto výjimkou, že pro řadu hostů je hlavním důvodem pro návštěvu Luhačovic právě kulturní dění. Proto pro milovníky hudby a divadla pravidelně připravujeme lázeňský pobyt Symfonie zdraví v období Luhačovického kulturního léta. Pro letošní rok jsme nově připravili také pobyt Ve víru tance, který byl oceněn v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2015/2016,“ řekl J. Dědek.

Dále upozornil na to, že v roce 2016 uplyne 100 let od premiéry Janáčkovy opery Její pastorkyňa v Praze v Národním divadle. Zásluhu na uvedení této opery ve „Zlaté kapličce“ měla Marie Calma Veselá, s níž se Mistr Janáček seznámil právě v Luhačovicích. Stoleté výročí a přátelství Calmy s Janáčkem lázně připomenou uvedením opery Její pastorkyňa při zahájení jubilejního 25. ročníku festivalu na Lázeňském náměstí. Hudbymilovní hosté se mohou dále těšit na koncerty předních interpretů, kteří vystupují ve světově proslulých koncertních síních. Na festivalu vystoupí i sopranistka Eva Urbanová se slovenským tenoristou Peterem Bergerem, klavírista Ivo Kahánek, hobojista Vilém Veverka, houslista Josef Špaček, Janáčkův komorní orchestr a Czech Virtuosi.

Vlajkovou lodí wellness pobytů v Luhačovicích se širokou nabídkou wellness služeb a relaxačních procedur je ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel. Magnetem je volný vstup do největšího a nejluxusnějšího wellness centra v Luhačovicích ve stylu starořímských lázní. Wellness centrum nabízí zážitkové procedury na regeneraci těla i duše včetně přírodních uhličitých koupelí. Hosté mají k dispozici volný vstup do bazénu, whirlpoolu, saunového světa (laconium, parní, bylinková, solná a finská sauna), Kneippův chodník, ochlazovací sprchy, ledovou studnu a vyhřívané lavice. Pro aktivní návštěvníky je připraveno fitness centrum vybavené nejmodernějšími posilovacími stroji. Okouzlí také Francouzská restaurace nabízející regionální i mezinárodní kuchyni. Nechybí ani pravidelný kulturní program ve vyhlášeném nočním klubu s prvorepublikovou atmosférou. Pokoje v historické části jsou laděné ve stylu třicátých let minulého století a moderní novou část zase zdobí repliky suvenýrů z tažení Alexandra Velikého. Hotel již třikrát získal prestižní ocenění v soutěži Czech Hotel Awards – Hotel roku v kategorii Wellness & spa ve Zlínském kraji.

Více informací: http://www.hotelalexandria.cz/akcni-lazensky-pobyt-ve-viru-tance.php, www.HotelAlexandria.cz, www.LazneLuhacovice.cz

0 komentářů u “Novinky v nabídce Lázní Luhačovice pro rok 2016