Ostrůvek Rakouska-Uherska v Karlíně

Bývalá dělnická čtvrť Karlín přitahuje svojí osobitou atmosférou řadu inspirativních lidí, kteří zde žijí, pracují, tvoří, starají se o kulturní a společenský život. V Karlíně dnešních dnů tedy najdeme kromě administrativních budov, rezidencí s luxusními byty, obchůdků, galerií, sportovišť i některá vskutku zajímavá „zařízení“. Jedním z nich je VELTLIN, což je osobitý vinný bar, který poskytuje značný prostor milovníkům přírodních vín pocházejících z naší bývalé širší vlasti, tzn. z oblastí náležejících v minulosti do rakousko-uherské monarchie. Majitelé VELTLINU se rozhodli jít cestou nenásilné popularizace středoevropských vín s hodnověrnou chutí, které vzešly z vinic neošetřovaných systémovými postřiky a jež kvasily bez přídavku nepatřičných selektovaných kvasinek. Nabídka je unikátní také v tom, že vinný bar je jediným dovozcem, který tato naturální vína, za nimiž vždy stojí originální tvůrce, do České republiky přiváží. Tato vína bývají rovněž označována jako autentická, a proto se jejich domovem nemohla v Praze stát jiná čtvrť než Karlín, který si i přes všechny změny v posledních letech svou autenticitu stále zachovává.
Bar Veltlin

Vinný bar VELTLIN, který je základnou Autentistů, je prvním podnikem svého druhu v Praze a je inspirován podobnými bary v Londýně, Paříži či v Japonsku. Skutečné víno by mělo být podle Autentistů hodnověrným nápojem získaným toliko z hroznů, bez nadbytečných technologických zásahů a přidávaných látek. Ve vinicích pak dodržují pravidla platná pro bioprodukci. Autentisté nepovažují svoji práci za podnikání, ale za poslání s cílem zachovat chuť tradičních vín dát možnost vyniknout skutečnému terroiru.

Existence vinného baru je jistě velmi záslužný počin a nejednoho příznivce možná přiměje k úvahám, proč si pořídit v Karlíně nový byt na nábřeží a spojit tak zážitek z autentického vína s autentickým bydlením v luxusním bytě, které poskytuje Rezidence Vltava.

0 komentářů u “Ostrůvek Rakouska-Uherska v Karlíně