Otázky a hledání odpovědí kolem financí

Spousta finančních problémů vzniká právě proto, že nevíte co která zkratka znamená. Například RPSN, věřitel, dlužník a to jaké jsou vztahy mezi nimi. některé vysvětluji v článku http://www.7tajemstvi.cz/clanek-4446-slovnicek/ a některé další souvislosti vám vysvětlím zde  v tomto článku.

Věřitel je člověk nebo firma, která půjčuje peníze.

Dlužník je člověk nebo firma, která   si  pujčila peníze tudíž dluží věřiteli peníze. Většinou jsou domluveny podmínky kolik si dotyčný dlužník půjčil, kolik má vrátit (rozdíl mezi těmito dvěma částkami jsou vlastně úroky a tedy i zisk věřitele) jak často a v jakých částkách to bude dlužník splácet. Pokud tuto dohodu dlužník dodrží tak je vš v pořádku. Pokud ne zakládá si na pořádný problém, který může skončit i exekucí majetku dlužníka a to je velmi nepříjemný zážitek.

RPSN přichází ke slovu v okamžiku kdy půjčka trvá déle než rok a zvyšuje vlastně částku, kterou musíte splácet.

Tady vám doporučím vždycky si nejprve prohlédnout a přečíst smlouvu, která souvisí s půjčkou a to především to co je napsáno velmi drobným písmem, protože přesně to je to nejdůležitější.

Nejideálnější je si vůbec nemuset půjčovat, jenže to ne vždy je možné.

Pokud byste měli nějaké otázky nebojte se zeptat nebo nahlédněte buď http://www.7tajemstvi.cz/ nebo https://www.facebook.com/jakziskatbohatstvi   a já vám pomohu najít odpovědi na vaše otázky.

0 komentářů u “Otázky a hledání odpovědí kolem financí