Péče o zahradní techniku

Jak se co nejlépe můžeme před sezónou postarat o zahradní techniku?

O zahradní techniku se na začátku jara nemusíme vůbec starat, pokud jsme její servis provedli již před podzimním uskladněním. Jestliže jsme tak neučinili, čeká nás celá procedura na jaře. Začneme tím základním, ale velice důležitým bodem – dokonalým vyčištěním. Je třeba vyčistit nejen vnější části, ale i pracovní části. Zapomenout nesmíme například žebrování motoru. Pokud jej neočistíme, nalepí se na něj prach, tráva a tato usazenina potom brání chlazení motoru a může dojít k jeho přehřátí a poškození. Důležitá je také kontrola vzduchového filtru. Filtr vyčistíme, v případě většího znečištění vyměníme. Zapomínat nesmíme také na zapalovací svíčky, ty se mění zhruba po 100 hodinách provozu.

Proč je vlastně tak důležité se o stroje starat?

Nestačí je jen očistit? Je to stejné jako v případě automobilu. Ten také nestačí jen jednou za čas auto umýt. Zahradní technika pracuje ve velmi agresivním prostředí, kde na ni působí prach, vlhkost, travní šťávy a podobně. Motory zahradních strojů potom pracují za vyšších teplot a při relativně vysokých otáčkách. Pokud se tedy nedržíme předepsané údržby, mohou tyto vlivy stát za poměrně rychlým opotřebením, nebo i zničením stroje. Pokud tedy o zahradní techniku nebudeme pečovat, její životnost bude nesrovnatelně kratší a náklady na případné opravy mnohonásobně vyšší. Čtyřtaktní benzínové motory použité v mnoha strojích zahradní techniky mají olejovou náplň.

Trumfem těchto strojů je totiž jejich univerzalita, která dovoluje profesionální péči o trávník a celoroční využití pro různé práce kolem domu. Například vozík poslouží k převozu materiálu, trávu prodýchá provzdušňovač a čistič trávníku pomocí ohebných metliček porost doslova vymete. Nezbytností pro všechny, kdo o svůj trávník pečují, je travní válec a postřikovač. V zimních měsících se zase traktor promění v odklízeče sněhu. V tom mu pomůže sněhová radlice a rozmetadlo.

Součástí zahradní techniky by měly být i kvalitní pneumatiky, přičemž každý zahradní pomocník má jiné požadavky.  Společnost ABpneumatiky vám může poskytnout širokou nabídku pneumatik pro zahradní techniku. Navštivte web www.abpneumatiky.cz.

0 komentářů u “Péče o zahradní techniku