Sídlo společnosti

Když se rozhodnete založit vlastní firmu, bude mezi jednu z Vašich povinností patřit také zajištění sídla společnosti. Podle právních předpisů musíte doložit písemné prohlášení vlastníka nemovitosti, a to ne starší než tři měsíce, že s užívání prostor souhlasí. Souhlas je také možné získat od osoby oprávněné s nemovitostí nakládat. Pokud však takové potvrzení nezajistíte, můžete se Vám dokonce stát, že Vaše firma bude zrušena.

Hledání správné adresy

Řešením může být pronajmutí tzv. virtuálního sídla. Zhruba od začátku tohoto století se začal rozmáhat podnik s poskytováním tímto typem sídel. Dnes už je tato služba naprosto běžná. Jedná se o to, že specializovaná firma má zpravidla k dispozici na výběr několik adres, z kterých si můžete vybrat některou jako sídlo Vaší firmy. Často se jedná o adresy velmi žádaných míst. Obzvlášť v centrech větších měst. Na výběr však bývají různé lokality. Výhodou tohoto způsobu pořízení sídla je nízká cena za pronájem. Vychází z principu sdílení jednoho prostoru více firmami, které umožňuje náklady snižovat. Na druhou stranu ale z toho vyplývá, že pronajatý prostor nemůžete fyzicky využívat pro každodenní práci.

Povinnosti svázané se sídlem

Pokud se však rozhodnete pro variantu virtuálního sídla, dejte si pozor na splnění náležitostí spojených se sídlem firmy. Pokud si vyberete dobrou firmu, její zaměstnanci Vás na ně sami upozorní. Pozor byste si tedy měli dát zejména na to, abyste svou firmu dostatečně označili, ideálně byste měli uvést název společnosti nebo vaše jméno a k tomu identifikační číslo. Na dané adrese jste také povinni zajistit přebírání pošty. A pokud Vás bude někdy shánět někdo z úřadu, musíte se na danou adresu dostavit. Pokud vše toto dodržíte, nebudete mít s virtuální adresou žádné problémy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je janciz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Sídlo společnosti