Superprémiová krmiva Cibau a N&D v e-shopu Frodex

Superprémiová krmiva Cibau a N&D v e-shopu Frodex

Nově jsme zařadili na www.frodex.cz superprémiová krmiva bez obilovin a se sníženým obsahem obilovin N&D a krmiva Cibau italského výrobce Farmina.

Cílem společnosti Farmina je, aby dosáhla kompletní a vyvážené potravy, která je schopna  zajistit správné množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek pro psy a kočky každého věku, rasy a hmotnosti.
Za tímto účelem Farmina vybírá pečlivě suroviny z těch nejlepších ingrediencí, které nejsou GMO, s masem pocházejícím se zdravých zvířat a vhodným i pro lidskou spotřebu. 

K realizaci svého záměru striktně dodržuje technologické postupy a zajištění kvalitních surovin pro čtyři níže uvedené hlavní složky krmiv.

Protein
Farmina Pet Foods využívá primární zdroj bílkovin z kuřecího masa, ryb, jehněčího a vajec. Dehydrované kuřecí maso přítomné v produktech Farmina pochází z celých italských kuřat (Aia, Amadori) čerstvě poražených, bez peří a jiných odpadních produktů zvířete.
To vše přispívá k tomu, že je krmivo s vysokým obsahem biologické hodnoty bílkovin, se stravitelností 95%.
Ryby, využívané do Farmina krmiv pro domácí zvířata, jsou Skandinávského původu a pochází výhradně ze zvířat ulovených v moři a ne z chovů.
Suroviny mají nízký obsah chloridů, s proteiny a vyváženým aminokyselinovým profilem.
Výrobky obsahující jehněčí jsou určeny zejména pro zvířata s projevy kožních alergií. Dehydrované jehněčí maso je z Nového Zélandu.
Vejce jsou přepravována celá, v čerstvém stavu a v továrně jsou sušena procesem dehydratace, který zaručuje maximální zachování výživných prvků této potraviny, jejíž proteiny mají zvýšenou biologickou hodnotu.

Tuky

Tuky představují základní zdroj energie pro psy a kočky. Volba lipidů, jež mají být použity, má zásadní význam pro dosažení chutné a na obsah všech základních mastných kyselin bohaté výživy. Tuk z kuřat, doplněný olejem z ryb, rostlinnými oleji- mezi nimiž je i olej z lněného semene zajišťují, aby zvířata dostala požadované základní mastné kyseliny. Procento mastných kyselin typu omega-3 a omega-6, je obsaženo ve správném poměru díky vyvážené směsi použitých surovin. To vše umožňuje udržení kůže a srsti v dobrém stavu – polynenasycené mastné kyseliny (PUFA) totiž hrají velmi důležitou roli v udržování funkce kůže. Udržují stabilnější všechny membrány, čímž se zajistí větší pružnost kůže a ochrana před stárnutím.

Sacharidy

Sacharidy jsou dalším důležitým zdrojem energie pro psy a kočky- poskytují lehce dostupnou energii. Stravitelnost a dostupnost sacharidů v krmivu je dána využíváním prvotřídních surovin, především rýže a kukuřice, která není GMO a kontroly všech technologických procesů při jejich zpracování. Zpracování nejmodernějšími typy extruderů umožňuje zvýšit maximální stravitelnosti a dostupnost těchto důležitých živin . Pokud jde o kontroly, nejdůležitější jsou všechny činnosti prováděné s cílem zajistit nepřítomnost mykotoxinů a aflatoxinů.

Vláknina: modulátory trávení a vstřebávání ve vyvážené potravě, správný příjem vlákniny hraje důležitou roli v regulaci střevních procesů během trávení. Výrobky Farmina využívají jako důležitý zdroj vlákniny řepu, která podporuje tvorbu dobré konzistence stolice. Řepné řízky přispívají k udržení střeva v dobré kondici také díky působení mastných kyselin, a to i díky mastným kyselinám s krátkým řetězcem produkovaných jejich fermentací ve střevní mikroflóře, což představuje primární zdroj energie pro střevní klky.

Kompletní nabídku najdete v našem e-shopu na www.frodex.cz včetně kompletních popisů a složení jednotlivých krmiv.

0 komentářů u “Superprémiová krmiva Cibau a N&D v e-shopu Frodex