Turistické maximum, aneb jak si správně vybrat dovolenou

Dobré rady jak si správně vybrat, objednat a prožít dovolenou

Všichni jsme obklopeni  ohromným množství vyčerpávajících informaci z katalogů turistických kanceláří, prospektů zdravotních pojišťoven a médií, včetně TV a webových portálů. Přesto se dnes a denně  přesvědčujeme, jak snadno se člověk napálí, nebo je zklamán, neboť si řádně nepřečetl všechna  svá cestovatelská práva a povinnosti, plynoucí z uzavřené cestovní smlouvy. A že to či ono, včetně nejrůznějších požadavků a nároků, od ubytování až po pojištění, vlastně platí omezeně, či je ke klientově škodě (ať již zdánlivé nebo skutečné)  zcela jinak. A to už není ani řeči o možném krachu té či oné cestovní kanceláře a nevídaných problémů, z toho vzniklých. Každoročně  dochází k v vyhlášení úpadku několika cestovních kanceláří, knížka poradí, co dělat i v této opravdu nepříjemné situaci.

Jak si tedy vlastně vybrat, co hlídat, na co si dát pozor? A v neposlední řadě i jak a kde si stěžovat či žádat o náhradu škody nebo újmy ve věci „zkažená dovolená“?

Turistické maximum je rukojetí, které  krok po kroku, kapitolku od kapitolky, svému čtenáři vysvětluje jak dobře koupit svou zahraniční dovolenou, prodloužený víkend či prázdninový pobyt a neprohloupit.

Druhá její polovina přináší neotřelé a zajímavé zahraniční reportáže ze zemí, kam naši lidé jezdí nejvíce . Reportáže  mají za úkol vzbudit zájem o daný region a být takovým malým tipem na výlet v dané zemi.

Knížku připravila autorská dvojice: Ivana Masáková  (destinační manažer CK -specialista na cestovní ruch) a publicista Ivan Černý ( novinář specializující se na turismus)

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestovaní, dovolená a jeho autorem je agrofin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Turistické maximum, aneb jak si správně vybrat dovolenou