V Lázních Luhačovice začala rekonstrukce hotelu Morava

Lázně Luhačovice, a.s., začaly v těchto dnech rekonstruovat hotel Morava. Investice si vyžádá několik desítek milionů korun a potrvá do přelomu května a června 2015. O projekt i samotnou realizaci re­konstrukce se podělí společnosti ze zlínského regionu. Po rekonstrukci se zvýší standard hotelu. Zrekonstruovaný hotel bude mít kapacitu 160 lůžek s vlastním sociálním zařízením. Informoval o tom výkonný ředitel Lázní Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

„Jedná se o jednu z největších investičních akcí naší společnosti za posledních pět let. Naposledy se hotel dočkal opravy před asi půl stoletím. Aktuální kapacita hotelu je 180 lůžek, nová bude asi o dvě desítky míst nižší. V současnosti je totiž část pokojů ještě bez příslušenství, což už neodpovídá standardům současného ubytování. Po rekonstrukci bude mít každý pokoj k dispozici vlastní sociální zařízení, novou dispozici i vybavení. Obnovy se dočkají i společné prostory a zdravotní úsek. V hotelu vznikne i nová plynová kotelna, která zajistí větší efektivitu topení i lepší tepelný komfort v objektu,“ naznačil J. Dědek.

Hotel bude částečně zprovozněn již v polovině dubna. Místem rekonstrukce je část hlavního objektu střed (B), který je čtyřpodlažní, a část objektu C, kte­rý se nachází vpravo od něj. Cílem je zvýšení ubytovacího standardu vestavbou koupelen do jednotlivých pokojů a obměna interiérového vy­bavení. Součástí stavebních úprav je i rekonstrukce stávajícího výtahu a jeho prodloužení do čtvrtého patra. Změny se netýkají ob­jektu A, kde je umístěn balneopro­voz, a také přízemí objektu C, kde byla již v prosinci roku 2013 vybu­dována pracoviště individuálního tělocviku a tělocvična.

Rekonstrukce se především do­tkne vstupní haly s recepcí, příjmem a časováním procedur, na kterou navazuje hlavní jídelna, lobby bar a nová VIP jídelna. Ve druhém pa­tře bude po rekonstrukci ubytovací a zdravotní část s ordinacemi lékařů, ošetřovnou, pokojem diferencované péče a místností s infuzí, EKG a spi­rometrií. Ve třetím a čtvrtém patře je navrženo pouze ubytování. Nábytek bude vyroben v dezénu ořech a také barevnost koupelen byla zvolena decent­ní. Po dokončení bude hotel Morava odpovídat tříhvězdičkové katego­rii. Kromě ubytovacích a stravovacích služeb zde nebudou chybět ani kavárna, bar, kadeřnictví, pedikúra či prodej doplňkového sortimentu.

 

„Rekonstrukce hotelu Morava je správným strategickým rozhodnutím, jehož výsledkem je rozšíření nabídky komplexních léčebných a hotelo­vých služeb akciové společnosti Lázně Luhačovice. Její realizaci umožní letošní oživení zájmu o pobyty v lázních a pozitivní výhled na další roky. Přestože nejde o rekonstrukci kompletní, protože se nedostane na stávající balneo, tak je svým rozsahem zásadní. Kromě hotelu Morava budou v průběhu roku 2015 probíhat i drobnější rekonstrukce lázeňských penzionů, kde se bude obnovovat především vybavení pokojů,“ uzavřel J. Dědek.

Hotel Morava *** leží na okraji lesa, nedaleko lázeňského parku v centru městečka Luhačovice. Výhodou hotelu je, že převážná část léčebných procedur se poskytuje přímo v objektu, další jsou poskytovány v 200 m vzdáleném hotelu Palace. Zajímavostí lázeňského domu Morava *** je jeho prostředí, tiché okolí, stylovost.

Lázně Luhačovice jsou nejoblíbenějšími moravskými lázněmi a s počtem cca 30 000 klientů ročně čtvrtými nejnavštěvovanějšími českými lázněmi. V Lázních Luhačovice se léčí onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí, látkové výměny (cukrovka), oběhového ústrojí, nervová onemocnění a onkologická onemocnění. Léčebné procedury jsou poskytovány v lázeňských hotelech Palace a Jurkovičův dům a v 5 specializovaných terapeutických zařízeních. Společnost Lázně Luhačovice, a.s., disponuje ubytovací kapacitou 1300 lůžek v 7 hotelech (z toho 500 lůžek ve 4 hvězdičkových hotelích), 10 penzionech a 2 dětských léčebnách. Služby poskytuje 520 zaměstnanců, z toho je 17 lékařů a 170 osob zdravotnického personálu.

Více informací je na: www.HotelAlexandria.czwww.LazneLuhacovice.cz

0 komentářů u “V Lázních Luhačovice začala rekonstrukce hotelu Morava