Výrobce stínící techniky K-system úspěšně roste

Jedním z úspěšných prodejců stínící techniky na českém trhu, je největší slovenský výrobce tohoto sortimentu, firma K-system, s.r.o. V roce 2014 firma zaznamenala meziroční nárůst tržeb o téměř 20 %. Celkové tržby společnosti se zvýšily z 3,506 mil. eur v roce 2013 na 4,280 mil. eur v loňském roce. Většinu prodeje firma zrealizovala na slovenském trhu a cca 20 % v zahraničí, především v ČR a Německu. Prodej na slovenském trhu se meziročně zvýšil téměř o 20 % a v zahraničí o necelých 10 %. Společnost s čistě slovenským kapitálem zaměstnává průměrně 104 pracovníků. Centrálu a výrobní závod má v Žiaru nad Hronom a síť smluvních partnerů po celém Slovensku, v ČR, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Německu a Belgii. Ve výrobním sortimentu dominují interiérové, vertikální a exteriérové ​​žaluzie, slunolamy a sítě proti hmyzu na okna a dveře. Informovala o tom Andrea Kúdelová, vedoucí divize obchodu a marketingu K-systemu.

 

„Loňský nárůst prodeje byl vyvolán mírným oživením stavebního trhu a především nárůstem v segmentu stínící techniky. Naše firma se prosazuje na trhu hlavně kvalitou své produkce a špičkovým servisem pro zákazníky. Důraz na kvalitu a neustálé inovace přinášejí výsledky v prodeji. O zákazníka se staráme v každé fázi realizace zakázky – od konzultací a zaměření, přes instalaci, záruční a pozáruční servis. Za kvalitu přitom ručíme a na naše výrobky poskytujeme záruku, podle druhu výrobku, od 24 měsíců do 5 let. Dnešní zákazníci stále více dají na reference a je pro ně důležité, aby měli garantovanou kvalitu a dlouhodobý servis. Stínící technika je investicí na dlouhé roky a proto je třeba dávat pozor na každý detail,“ konstatovala A. Kúdelová.

 

Dodala, že během krize se společnosti K-system podařilo snížit materiálové náklady díky rozšíření výroby o vlastní lisovnu PVC komponentů, linku na válcování profilů, ohýbání a stříhání kovů, vlastní práškovnu kovů a vlastní výrobu bublinkové fólie.

 

Společnost K-system je na trhu od roku 1991. Stala se úspěšným, čistě slovenským výrobcem stínící techniky, zejména s podporou převážně zahraničních licenčních dodavatelů, jejichž zkušenosti firma přebrala. Tato strategie byla a stále je nejvyšší zárukou vysoké a stabilní kvality produkovaných výrobků. Společnost K-system klade velký důraz na využití moderních technologií ve výrobě a věnuje značné úsilí jejích inovaci, spolu s vývojem vlastních produktů. Cílem je dosahovat stále kvalitnější produkce, prodlužovat životnost výrobků, zlepšovat jejich vlastnosti a rozšiřovat sortiment.

 

V roce 2002 společnost K-system, jako první firma na Slovensku, začala výrobky označovat ochrannou známkou K-system. Od tohoto okamžiku zákazníci věděli, kdo je skutečným výrobcem dodaných produktů a měli i záruku zabezpečeného servisu. V roce 2009 se společnost přestěhovala do nového reprezentativního sídla v Žiaru nad Hronom s moderní výrobní halou. Výstavbou nové výrobní haly se však nekončí investice do výrobních technologií. Výroba je průběžně inovovaná a zdokonalována. V bývalých prostorách v obci Kosorín byla v roce 2011 spuštěna práškovací linka, která zkrátila dodací termíny pro nestandardní barevná provedení.

 

V minulosti společnost K-system zaznamenala množství významných ocenění: Cena veletrhu Nábytek a bydlení v roce 2002 za exteriérovou žaluzii Prominent Z-90, Čestné uznání výstavy ForARch v roce 2005 za plisovanou dveřní síť (dverovú sieť) „Nobarrier“ – za aplikaci nejnovějších materiálů při řešení zábrany proti hmyzu na velkoplošných fasádních otvorech, v roce 2007 se stala 5. nejlepším zaměstnavatelem Slovenska. Získala i Cenu MODDOM 2008 za inovativní řešení v stínící technice (tieniacej technike), Čestné uznání výstavy PRO ARCH v roce 2010 za inovovanou exteriérovou žaluzii Prominent LUX, umístění v žebříčku TOP 50 Slovenských značek atd. V průběhu velmi krátkého času se značka K-system stala nejen známou, ale i oblíbenou a vyhledávanou značkou kvalitní stínící techniky. Dlouholeté zkušenosti na domácím, tak mezinárodním trhu z K-systemu udělali lídra v oblasti stínící techniky. K-system je jedinou firmou, která vlastní 5 studií stínící techniky a to v Bratislavě, Banské Bystrici, Košicích, Nitře a v Žiaru nad Hronom.

 

Důvěryhodnost značky K-system je podpořena skutečností, že společnost je od roku 2012 držitelem certifikátů: ISO 9001 systém managementu jakosti, ISO 14001 systém enviromentálního managementu a BS OHSAS 18001 systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

 

Více informací je na:www.ksystem.cz, e-mail:  info@ksystem.eu, mobil: +420 723 923 182

 

 

 

0 komentářů u “Výrobce stínící techniky K-system úspěšně roste