Začínáme s RC modely

RC modely se v poslední době staly obrovským lákadlem. Jejich popularita stoupá rychleji a rychleji a čím dál více lidí si přeje mít nějaký ten model doma.

Nabídka modelů je skutečně pestrá. Vedle základních modelů, kam patří auta, vrtulníky, letadla a lodě, zde naleznete velkou škálu tanků, ponorek, pracovních a stavebních strojů atd.

Zkrátka ať jste fanouškem silnic, vzduchu, či vody, určitě si vyberete a najdete přesně to, co jste si přáli. Rozhodnete-li, že si nějaký model pořídíte a shlédnete-li nabídku internetových obchodů, můžete být trochu zastrašeni rozmanitostí nabídky a různých variant.

Motor

Mezi nejdůležitější určitě patří motor. Máte na výběr mezi elektromotorem a motorem na benzín. Patříte-li mezi začátečníky, určitě je lepší si vybrat elektromotory. Není sice tolik výkonný, než motor na benzín, ale jeho koupě Vás vyjde levněji. Co ale určitě, jeho údržba je jednodušší. Také si nemusíme lámat hlavu ohledně kupování a pak následného doplňování paliva.

Z počátku Vám jednoznačně bude stačit pouze jedna baterie. V budoucnu určitě doporučuji opatřit druhou, neboť doba, po kterou je motor schopen provozu mezi jednotlivými dobíjeními je poměrně dosti krátká.

 

Typ modelu

V případě že je Vám jedno jaký druh modelu si pořídíte, určitě je příjemnější nějaký model pozemního stroje. Osvojit si jeho ovládání je samozřejmě daleko jednodušší, nežli třeba letadla či vrtulníku. Pokud však máte sami vybráno, zda chcete auto, letadlo, nebo něco jiného, máte vždycky na výběr z možností, které jsou na ovládání jednodušší a naopak. U vrtulníků například je nejlepší pořídit koaxiální. Má dvě vrtule nad sebou a jeho ovládání je jednodušší a hlavně reaguje rychleji na naše pokyny.  Podrobněji by Vám však měli poradit sami prodejci, kteří by měli mít přehled o tom, co nabízejí.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je hrneck. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Začínáme s RC modely