Žaluzie a rolety Sundrape

Žaluzie a rolety slouží primárně ke stínění či zatemnění prostoru. Nejčastěji se používají v případě interiérového stínění, nicméně výjimkou není ani stínění exteriéru. Pro exteriérové stínění jsou vhodné zejména rolety nebo pergoly či baldachýny s posuvnou střechou. Existují ovšem i venkovní žaluzie, které je rovněž možné použít. V případě interiérového stínění jsou bezesporu populárnější žaluzie a to v nejrůznějších provedeních.

Žaluzie

Žaluzie můžeme rozdělit na dvě základní skupiny – jednak na žaluzie vertikální, které jsou určeny zejména pro kanceláře, velké plochy a atypická okna, a jednak na horizontální žaluzie, které se běžně používají, pokud máte plastová či dřevěná okna, popřípadě eurookna. Lamely žaluzií jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů. Vertikální žaluzie jsou nějčastěji látkové, nicméně mohou být i dřevěné nebo plastové. Určitou nevýhodou těch dřevěných je jejich větší váha a náročnější údržba. Dále také existují žaluzie vyrobené z kovu (obvykle z lakovaného hliníku) či bambusu. Nejpoužívanější jsou nicméně stále žaluzie plastové. Ze všech výše zmiňovaných materiálů se rovněž vyrábí i žaluzie horizontální. Všechny tyto typy žaluzií se nejčastěji ovládají pomocí řetízku nebo šňůry.

Rolety

Také v případě rolet máme několik variant. Interiérové rolety dělíme na látkové, římské a zatemňovací. Visící látka se přitom navijí na hřídel nad oknem. Nutno podotknout, že roleta, stejně jako závěsy, může být i designovým doplňkem bytu. Látka, z níž je roleta vyrobena, může být na přání zákazníka buď častečně průsvitná, nebo naopak zcela neprůsvitná. Venkovní rolety bývají nejčastěji hliníkové nebo dřevěné. Je možné použít i látkové rolety, tzv. screeny, nicméně v tomto případě musí být z takového materiálu, který odolává vnějším vlivům.

Sundrape, spol. s.r.o.

Společnost Sundrape je již 25 let spolehlivým výrobcem a dodavatelem nejen exteriérových a interiérových žaluzií a rolet, ale také markýz a pergol. Úzce přitom spolupracuje s předními světovými výrobci v Německu. Kromě velkého výběru žaluzií a rolet nabízí na svém webu také záclony a záclonové pojezdy, sítě proti hmyzu, slunečníky či zatemnění na dálkové ovládání. Určitě si vybete i Vy. Sundrape je zárukou kvality a spokojenosti.

0 komentářů u “Žaluzie a rolety Sundrape