Zasakování a odvádění vody z městských pozemků

Rozrůstající se města o obce stále častěji naráží na problém, jak odvést dešťovou vodu ze zpevněných ploch a pozemků.

Hlavní příčinou těchto problémů jsou především malé průměry kanalizačního potrubí a nedostatečná odvodňovací kapacita místních koryt, které nedovolují dostatečně rychle odvádět potřebné množství spadlé dešťové vody mimo tato urbanizovaná území. Jedním z řešení může být drenážní systém na odvodnění pozemku a zasakování dešťové vody od společnosti Asio, spol. s r.o.

Drenážní systém AS-KRECHT

Akumulační a drenážní systém tunelového tvaru AS-KRECHT slouží pro zásak dešťových nebo vyčištěných splaškových vod do půdního horizontu. Skládá se z lehké plastové půlkruhové schránky uzavřené z obou stran plastovými čely. Tím je vytvořen podzemní prostor o velké kapacitě vhodný pro akumulaci a postupné zasakování.

Blokový systém AS-NIDAPLAST a AS-NIDAFLOW

Alternativou je blokový voštinový systém AS-NIDAPLAST, který je určen jak pro retenci a následné postupné vypouštění do maloprofilové kanalizace, tak i pro akumulaci a postupný zásak dešťových vod a odvodnění pozemku. Inovací tohoto systému vznikl AS-NIDAFLOW – na rozdíl od svých předchůdců umožňuje, díky nově vytvořeným drážkám, rozvádět akumulovanou dešťovou vodu navíc také v horizontálním směru.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je rejnok. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Zasakování a odvádění vody z městských pozemků