Automatické kotle

V současné době je moderní vytápění automatickými kotli, zejména automatické kotle jsou vybaveny mnoho prvky. Kombinace těchto prvků a jejich řízení poskytují vysokou účinnost a dosažení nízkých emisí prachu při provozu kotle.

Kotle poskytují kombinovaný provoz a to v automatickém režimu, tak i v ručním režimu, kde lze spalovat kusové palivo, jako černé uhlí, hnědé uhlí, koks, dřevo nebo brikety. Spotřebitel tedy není omezen na automatický provoz a kotle lze pak požívat, jako normální klasický kotle na tuhá paliva.

Automatické kotle neumožňují nejen vytápění, ale i ohřev vody a zároveň nabízí komfort s porovnáním s plynovými či elektrickými kotli. Rozdíl klasických kotlů je v tom, že ručním přikládáním spalují s vyšší účinností, tedy řečeno jsou šetrnější k Vaší peněžence i životnímu prostředí. Na různé kotle, které splňují emisní třídu 4 lze získat i dotaci až ve výši 60.000 Kč.

Jako každý kotel, tak i automatický kotel vyžaduje doplnění paliva a to zhruba jednou za tři dny, palivo se dodává pomocí retortovým hořákem se šnekovým podáváním, který je součástí každého automatického kotle.

0 komentářů u “Automatické kotle