Bohemia-lázně, a.s., Karlovy Vary loni zaznamenala zvýšení návštěvnosti

Lázeňská společnost Bohemia-lázně, a.s., Karlovy Vary zaznamenala v roce 2014 ve svých zařízeních celkovou návštěvnost 11 027 osob, které zde strávili 134 248 dní (tzv. lůžkodní). Ve srovnání s rokem 2013 tak došlo k nárůstu počtu osob o 3,35 % a přenocování o 7,54 %. Léčebné pobyty nejvíce využívali klienti z Ruska, kterých přijelo 4613 a až na druhém místě byly Češi s 1141 osobami, dalšími v pořadí byly klienti z Německa, Izraele a Kazachstánu. Pobyty v hotelích hrazené samoplátci však zaznamenali pokles české, ruské i kazašské klientely, naopak vzrostla izraelská a německá klientela. V tomto segmentu vedou Češi s téměř dvoutřetinovým podílem hostů (1720), dalšími jsou Rusi (255), Němci, Izraelci a Kazachstánci.Informoval o tom Jiří Sluka, ředitel Bohemia-lázně, a.s., Karlovy Vary.

,,Na vývoji obsazenosti ubytovacích a lázeňských kapacit v Karlových Varech se loni podepsala rusko-ukrajinská krize a následné sankce. Pokles návštěvnosti ruské klientely ve městě se uvádí mezi 20-30 %. Tento výpadek postihl i naší společnost, i když v menší míře než jiné. Bohužel situace se nezlepšila, pokles rublu prodražil zahraniční pobyty a tak očekáváme, že letošní pokles ruské klientely ve srovnání s rokem 2013 bude větší, než loni. Jestliže české lázně zažívají oživení po hubených létech, kdy byly do značné míry ovlivněny restriktivní vyhláškou indikačního seznamu, určitě se nedá o tomtéž hovořit v rámci Karlových Varů. Zde za posledních 15 let česká klientela netvořila většinu a má bohužel zafixováno, že Karlovy Vary jsou pouze pro rusky hovořící klienty. Naše společnost však byla a je otevřena každému návštěvníkovi,“ komentoval vývoj návštěvnosti ředitel J. Sluka.

Zároveň dodal, že poměr klientů se za posledních 15 let značně upravil ve prospěch rusky hovořících a to z celého světa. ,,Nicméně českých klientů máme také poměrně hodně ve srovnání s jinými lázeňskými domy v Karlových Varech. Jako jedni z mála v Karlových Varech máme uzavřeny smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Česká klientela jde malinko nahoru, nicméně to nevykryje výpadek rusky hovořících klientů,“ konstatoval J. Sluka.

Společnost Bohemia-lázně, a. s., od prosince 2013 do listopadu 2014 do výstavby a modernizace svého balneoprovozu, který poskytuje služby na špičkové úrovni, investovala 45 mil. Kč (1,642 mil. eur). Letos otevřela i nové stravovací provozy, v hlavní budově Kriváň rekonstruovala pokoje na 2 patrech a pokračuje v modernizaci dětské herny a hřiště v hotelu Slovan. Nechybí ani nový bazén s wellness & spa centrem. Veškeré léčení je na bázi přírodních léčivých zdrojů (termální vřídelní vody a rašeliny). Parkování je pro klienty zajištěno ve vlastním parkovacím domě s kapacitou 54 míst. Parkovací dům je plně automatizovaný, střežen kamerovým systémem. Společnost se hodlá věnovat individuálněji svým klientům. V současné době dokončuje prostor dětské herny a připravuje celý program pro rodiny s dětmi. Už koncem loňského roku otevřela malý dětský koutek v tělocvičně, kde se mohou malí návštěvníci vydovádět. Sumarizuje také nabídku výletů pro rodiny s dětmi.

V nejbližší době se v Karlových Varech uskuteční 23.5.2015 český půlmaraton (http://www.runczech.com/cs/akce/mattoni-1-2maraton-karlovy-vary-2015/).

Lázeňská společnost Bohemia-lázně, a.s., Karlovy Vary oceněná Národní cenou kvality 2011, nabízí lázeňské léčebné pobyty (komplexní a příspěvková péče) zaměřené na léčbu trávicího traktu a pohybového ústrojí, relaxační a rekondiční pobyty. Nově zrekonstruovaný balneoprovoz s novým rehabilitačním bazénem a moderním wellness centrem poskytuje nadstandardní vybavení a profesionální péči na bázi termominerální vody. Poloha v bezprostřední blízkosti kolonád, vlastní garáže, příjemné ubytování, nové konferenční prostory, široká paleta doplňkových služeb, jsou hlavními konkurenčními výhodami společnosti. Jedinečná přitažlivost lázní spočívá v unikátních účincích karlovarské minerální vody. S její pomocí léčí onemocnění zažívacího traktu i pohybového ústrojí. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelech Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Jako jedny z mála lázní v rámci pobytu nabízí 24 hodinou lékařskou pohotovost. Bohemia-lázně, a.s., spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami. Hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, redukčním, rehabilitačním, onkologickým i preventivním. Firmy mohou ke svým prezentacím či firemním setkáním využít klimatizovaný konferenční sál.

Víkendové wellness pobyty

Kromě klasických léčebných pobytů jsou k dispozici i vánoční, silvestrovské, velikonoční nebo několikadenní relaxační a regenerační pobyty. Programy oslovují všechny věkové kategorie. Víkendové wellness pobyty nabízí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času-plavání v relaxačním bazénu, prohřátí v saunovém koutku a zchlazení v ledové komoře nebo sprchových chrličích.

Sanatorium Kriváň je hlavní budovou patřící do společnosti Bohemia-lázně, a.s. Největší předností je jeho poloha přímo v centru Karlových Varů, v těsné blízkosti Sadové a Mlýnské kolonády, avšak jen několik minut chůze od hlavní nákupní ulice města. Dnešní sanatorium Kriváň vzniklo spojením několika původních budov postavených na konci 19. století v historizujícím stylu a nabízí komfortní ubytování ve 202 moderně zařízených pokojích 3* kategorie (83 jednolůžkových, 111 dvoulůžkových pokojů a 8 apartmánů). Stravování je pro klienty zajištěno v několika hotelových jídelnách lázeňských restaurací, kde se podávají pokrmy připravené dle známých dietních principů. Klienti si mohou vybrat v nabídce polopenzi či plnou penzi. Sanatorium Kriváň je známé svou kvalitní lázeňskou léčebnou péčí. O klienty se stará tým kvalifikovaných lékařů, zdravotních sester, fyzioterapeutů a masérů.

Hotel Concordia je situován proti Dvořákovým sadům cca 80 m od sanatoria Kriváň. Ubytování pro klienty je zajištěno ve 26 jednolůžkových, 32 dvoulůžkových, 1 apartmánu 3* kategorie. Pro náročnější klienty jsou k dispozici pokoje označené jako Concordia Lux, které jsou nadstandardně vybaveny. Klienti dependance Concordia se stravují a léčí v sanatoriu Kriváň.

Hotel Slovan je dalším zařízením společnosti Bohemia-lázně, a.s. Nachází se v klidné části Sadové ulice, 120 m od sanatoria KriváňJe depandancí sanatoria Kriváň, tj. nabízí ubytování v 16 jednolůžkových, 42 dvoulůžkových pokojů a ve 4 apartmánech moderně vybavených v 3* kategorii. Kromě ubytovacích služeb je v hotelu nabízeno také stravování, připravované dle dietních zásad stejně jako v sanatoriu Kriváň. K dispozici je restaurace Slovanský sklípek. Lázeňská léčebně-rehabilitační péče je poskytována v sanatoriu Kriváň.

 

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz

0 komentářů u “Bohemia-lázně, a.s., Karlovy Vary loni zaznamenala zvýšení návštěvnosti