Converse – kultovní tenisky

Conversky – tolik se toho o nich již namluvilo…
V předválečném období se z nich stala nepostradatelná výbava všech hráčů tehdy nového sportu – basketbalu, v padesátých letech byly „poznávacím znakem“ mladistvých rebelů, v šedesátých letech je za své vzali hippies, následující desetiletí bez nich pro změnu nedali ránu punkeři. Converse v sobě mají magickou rock´n´rollovou historii a téměř každá cool subkultura si je přivlastnila!

Prostě Converse boty to je kult: nejsou totiž jen obyčejnými keckami, ale stejně tak jako džíny Levi´s 501, zapalovač Zippo nebo černé brýle Ray-Ban, jsou více než jen oděv či doplněk.

Samotná firma Converse vznikla již v roce 1908! O devět let později spatřily světlo světa první Converse All-StarPůvodně vznikly jako basketbalová obuv a v 60. letech měla firma Converse neuvěřitelný téměř devadesáti-procentní podíl na trhu s basketbalovou obuví. Ale již v padesátých letech se mezi mládeží stal z All Stars doslova kult! Ladily s nejrůznějšími styly oblékání, reprezentovaly nezávislost a odpor ke konvencím! Navíc své majitele stejně jako předtím sportovce lákaly k úpravám – na jednobarevné plátno se psaly slogany, kreslily obrázky. Converse poskytovaly prostor pro vyjádření individuality. Plátěnky si zamilovali fanoušci rockabilly, za své vzali hippies, následující desetiletí i punkeři. Converse nosili The Beatles i The Ramones, Elvis stejně jako James Dean. Jejich popkulturní status odrážel i film – trénoval v nich Sylvester Stallone jako Rocky, stejně tak i John Travolta a spol  na hřištích Rydellu v kultovní Pomádě, barevně se podle nich odlišovaly gangy ve West Side Story.  Dnes bez nich nedají ránu např. Green DayBonoMadonnaJustin Bieber, modelka Kate Moss či Kobe Bryant!

V České republice můžete především Converse boty dámské zakoupit se zárukou originality ideálně v autorizovaném Converse obchodě www.u-star.cz.  Najdete zde samozřejmě nejen dámské (i když u slečen se těší největší oblibě), ale i pánské modely klasických plátěných tenisek Converse ve všech možných barevných odstínech. Chuck Taylor All Star jsou zde k mání i v kožených a semišových variantách, stejně jako v zimních provedeních s kožíškem uvnitř.
Zmiňovaný eshop patří ke kamennému obchodu U-Star Converse v Hradci Králové, jenž se soustředí na oblečení, tašky a především boty pro mladé. I když nejen pro ně, protože stěžejní značka tohoto shopu – Converse – je oblíbená napříč několika generacemi..
V tomto Converse shopu si přijdou na své všichni, kdož mají rádi osobitý styl. Na výběr mají ze značek jako Vans či Drunknmunky. Největší zastoupení zde má ale právě kultovní americká značka CONVERSE.
Tenisky od Converse jsou ve světě populární již desítky let a v poslední době jejich obliba závratně stoupá  i u nás. Oblíbené je i originální oblečení a doplňky od této značky, nemluvě o kvalitních a designově propracovaných Converse taškách a kabelkách.

 

0 komentářů u “Converse – kultovní tenisky