Gravírování a řezání laserem svěřte do rukou odborníků

Technologie založené na využití laserových paprsků se neustále vyvíjejí směrem kupředu a laser se dnes využívá téměř ve všech odvětvích. Nejinak tomu je u řezání a vypalování motivů do nejrozličnějších materiálů, jimiž se už pár let zabývá firma Laserpoint & Technology.

 

Kvalitní gravírování různých materiálů

Gravírování laserem je moderní technologie, která nahrazuje ruční rytí nápisů či ornamentů. Je použitelná u mnoha materiálu a na rozdíl od ručního rytí je rychlejší, přesnější a flexibilnější. Výsledek této metody, podobné vypalování, vyniká trvanlivostí. Vytvořený nápis či logo jsou odolné proti oděru a mechanickému poškození a lze je odstranit pouze hrubou silou.

Laserové gravírování se provádí na různých materiálech, jako jsou dřevo, plast, kov, papír, textilie atd. Existuje hned několik způsobů:

  • odpaření povrchové vrstvy: laserový paprsek odpaří vrchní vrstvu barvy – nápis tedy bude v barvě podkladového materiálu
  • hluboké gravírování: gravírování do požadováné hloubky (až několik milimetrů), kdy je možno vytvořený motiv vyplnit jinou barvou
  • kalení: paprsek laseru v daném bodě zakalí materiál, takže nevzniká prohlubeň
  • využití rotační osy: gravírování u oválných předmětů po celém obvodu

Řezání laserem

Vyřezávání a řezání laserovou technologií má na rozdíl od jiných metod nespornou výhodu ve svojí přesnosti a rychlosti. Lasery fungující na základě CO2 dokáží řezat materiály jako kov, dřevo, plasty, překližka, kůže, látky, teflon, papír a mnoho dalších.

Protože je laserové řezání materiálů velice přesné, lze ho využít také u křehkých a snadno deformovatelných materiálů. Kvalita řezu je rovněž ovlivněna možností snadného ovládání laserového paprsku, takže je možné vyřezávat i velice složité tvary. Tento proces je navíc díky velké míře opakovatelnosti dobře automatizovatelný.

0 komentářů u “Gravírování a řezání laserem svěřte do rukou odborníků