Hezký dům dělá především kvalitní plot

Všimnete si ho vždy, když procházíte kolem jakéhokoliv domu. Vymezuje prostor pozemku a říká toho hodně také o majiteli nemovitosti. Oplocení je tradiční a důležitou součástí našich domovů. Jak tedy zvolit dobře vypadající plot, který si svůj vzhled zachová na mnoho let a bude vás dobře reprezentovat?

Stejně jako u jiného zboží i u plotů existuje dnes na českém trhu mnoho řešení a především pak materiálů, ze kterých si můžete svůj plot nechat vyrobit. Ať už rekonstruujete stávající oplocení nebo realizujete kompletní novostavbu, je třeba myslet na to, že čím levnější řešení, tím větší náklady na následnou údržbu.

Dříve bylo nejčastějším materiálem pro plotové dílce dřevo. Dnes je z mnoha důvodů tento materiál spíše na ústupu. Všichni si jistě dokážeme vybavit klasický obrázek oprýskané barvy na jednotlivých prknech. Častá potřeba renovace povrchu alespoň jednou za dva roky. To je velká nevýhoda dřevěných plotů, které při nákupu mohou být cenově dostupné. Následné pořizování materiálu pro renovaci je však nemalá položka, která se navíc opakuje v pravidelných intervalech.

Kvalitnějším řešením je určitě nákup plotových dílců z kovového materiálu. Zde ovšem vstupují do hry dva faktory, které úzce souvisí s již zmíněnou renovací a s ní spojenými náklady. Prvním z nich je zvolený profil. V případě dutého profilu můžeme mluvit o takzvané imitaci kovaného plotu, která je mnohem více náchylnější ke korozi. Druhým důležitým faktorem je povrchová úprava. Samotný nátěr může zprvu vypadat dobře, ale po dvou, třech sezónách se na něm začne projevovat značné opotřebení povětrnostními vlivy. A vzniklou korozi odstraníme opět pouze nákladnou renovací.

Ta nejlepší varianta nemusí být na dnešním trhu vždy nedostupná. Špičkové bezúdržbové kované ploty si můžete pořídit za rozumné peníze. A po propočítání nákladů na renovaci při volbě výše uvedených materiálů navíc zjistíte, že se počáteční investice rozhodně vyplatí. Kvalitní kovaný plot se vyrábí z plného profilu. Výrobci bezúdržbových plotů používají pro povrchovou úpravu pokrytí celého plotového dílce žárovým zinkem v kombinaci s elektrostaticky nanášenou barvou. Taková úprava potom zajišťuje trvanlivost materiálu bez jakékoliv potřeby renovace minimálně na 35 let. Kovaný plot s tímto zpracováním si tak zachová svůj nadstandardní vzhled desítky let.

0 komentářů u “Hezký dům dělá především kvalitní plot