Informace všude kolem nás

Informace nás obklopují a pohlcují, možná si toho tlaku vědomi a možná se mu zatím úspěšně vyhýbáte, ale je všudy přítomný.

Jakou cenu mají informace?

Naší době se přezdívá informační. Důvod je prostý, jsou to právě informace, které stojí za vším, a které mají tu největší hodnotu. Informace odrážejí v našem světě vše. A z tohoto důvodu se domnívám, že jen ti z nás, kdo umí informace dobře třídit, zpracovat a použít, mohou být opravdu úspěšní.

Jaké nevýhody má tato doba?

Ne, nechci se stylizovat do role staré babičky a vzpomínat, jak to tu za komunistů bylo levné a dobré, to opravdu ne. Nic méně je nutné si uvědomit, že každá doba má své výhody i nevýhody, tedy i ta naše informační. Za její hlavní nevýhodu považuji ten obrovský tlak, který je vyvíjen na lidi. Už od malého věku ho pociťujeme a neustále vnímáme to, že musíme být rychlejší, chytřejší a lepší než druzí, jinak snad nemáme právo na své místo na slunci.

Nové informace z oblasti psychologie jsou využívány proti nám

Mnoho studují a důležitých zjištění především v oblasti psychologie přineslo vhled do toho, jak člověk zpracovává informace, jak je ukládá do paměti atd. Tyto objevy byli samozřejmě velmi cenné, chápeme díky nim lidský mozek zase o něco více, na druhou stranu mnoho lidí a společností používá právě tyto informace proti nám. Tyto techniky využívají především v reklamách, takže až se vám příště bude zase zdát nějaká reklama tak podmanivá nebo si její stupidní znělku budete muset zpívat znovu a znovu, víte čím to je.

Cílené reklamy na internetu nejsou novinkou

Samozřejmě i v prostředí internetu jsou o vás neustále získávány informace. To co vyhledáváte, a jak na internetu trávíte čas, nyní ovlivňuje to, jaké reklamy se vám zobrazí. Že je to proradnost? Reklamní agentury a společnosti plánují využít moderní techniku ještě mnohem více, jsem sama zvědavá, čeho všeho se ještě dožijeme.

0 komentářů u “Informace všude kolem nás