Když nevíte která vrata jsou pro vás lepší

Mnoho motoristů řeší nutnost výměny garážových vrat jelikož stará vrata dosloužila, netěsní, jsou nefunkční nebo je s nimi nepohodlná manipulace.

Z nabídky různých typů vrat jsou častým řešením technicky nejvyspělejší vrata sekční. Ty však nelze nainstalovat úplně ve všech případech. Potřebují například určitý prostor v nadpraží (minimum bývá 130mm) a jejich konstrukce zasahuje do prostoru garáže, což nemusí být vždy přijatelné. To bývá například pokud máte v garáži po bocích nějaké regály nebo vám vede v prostoru nadpraží vodovodní nebo odpadní potrubí. Sekční vrata se instalují zevnitř otvoru, což také nemusí být vždy ideální, jelikož se po výměně za stará vrata o něco zmenší hloubka garáže (o sílu zdiva v prostoru otvoru).

Většinu těchto problémů vyřeší instalace rolovacích vrat nebo vrat křídlových. Rolovací vrata lze osadit na vnitřní stranu otvoru garáže, ale i na vnější stranu otvoru (na fasádu) a křídlová vrata jsou spolehlivé řešení, kterou všichni znají. Nejlepší izolační vlastnosti mají vrata sekční, rolovací vrata jsou méně izolovaná a dvoukřídlá vrata se dají objednat jak bez izolace tak i izolovaná. Ceny jednotlivých typů jsou závislé na rozměru, typu pohonu a barvě. Pokud bychom porovnávali stejný rozměr, tak nejdražší jsou vrata rolovací, jelikož jsou v podstatě celá vyrobená z hliníku. Vrata sekční a křídlová jsou o něco levnější.

0 komentářů u “Když nevíte která vrata jsou pro vás lepší