Mladý ječmen a detoxikace

Výhonky mladého ječměne obsahují chlorofyl a enzymy, které mají výrazné detoxikační účinky. Proto mohou tělo chránit před následky stále se zvyšujícího množství škodlivin v potravě, ovzduší a předmětech denní potřeby …

Již v roce 1978 Yoshihide Hagiwara například prokázal, že mladý ječmen pomáhá metabolizovat některé insekticidy a chemická aditiva přidávaná do potravin. V následujícím roce s kolegy zjistili, že mladý ječmen obsahuje velké množství enzymů schopných neutralizovat toxiny (SOD, cytochrom oxidáza, peroxidáza, katatáza mastných kyselin a trashydrogenáza).

V roce 1990 zase Dr. Hagiwara s Dr. Shibamoem objevili v mladém ječmeni biofavonoid glykosylisovitexin, který má výrazné antioxidační účinky a chrání tělo před oxidací mastných kyselin, rybího tuku a lecitinu způsobenou UV zářením s chemickými pochody v krvi. V roce 1999 pak stejní vědci publikovali v časopise Journal of Agicultural and Food Chemistry své poznatky, podle nichž je extrakt z mladého ječmene schopen degradovat nebezpečné organofosforové pesticidy jako jsou malathion, chlorpyrifos, guthion, diazinon, mezhidathion a parathion.

Mladý ječmen a kůže

Ačkoli většina lidí vnímá kožní nemoci jako něco, co je „potřeba namazat mastičkou a ono to zmizí“, pravda je někde jinde. Stav kůže totiž úzce souvisí se stavem vnitřních orgánů, dokonce lze říci, že je jedním z nejlepších indikátorů zdraví organismu. Na kožních nemocech a problémech se proto může podílet stav žaludku, střev, jater, ledvin, nadledvinek a dalších orgánů. Mastičky, krémy a další léky pro vnější použití sice mohou přinést určitou úlevu, samotnou příčinu problému však neřeší.

Mladý ječmen coby potravina s vysokým obsahem minerálů, enzymů a vitamínů má přiznivý vliv na funkci všech jmenovaných orgánů, stejně jako na výživu kožních buněk a jejich ochranu před degenerací a stárnutím. Účinnost mladého ječmene při kožních chorobách prokázaly například klinické experimenty japonského dermatologa Tatsua Muta publikované v roce 1975. Když badatel podával mladý ječmen 25 pacientům s různými kožními chorobami, zjistil, že u nich dochází k vyléčení či zmírnění příznaků mnohem rychleji, než je obvyklé. Zároveň se zlepšil jejich krevní oběh, vyměšování, chuť k jídlu a snížila se únava. Velmi přiznivě výhonky ječmene působily zejména na pacienty s metanózou a atopickým ekzémem.

http://www.topleky.cz/zbozi/50010001001/extrakt-ze-zeleneho-jecmene-2×250-tablet

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je topleky. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

topleky se představuje

Lékárna www.topleky.cz nabízí volně prodejné přípravky z kategorie vitamínu, potravinových doplňků, kosmetiky a přípravky pro péči o zuby. V sortimentu najdete také kojeneckou výživu, produkty pro děti a přírodní léčiva.

0 komentářů u “Mladý ječmen a detoxikace