Návrat k tradicím

Zlato.cz - Jistota ve vlastních rukou

Zlato.cz – Jistota ve vlastních rukou

Každá země má své tradice a zvyklosti, které se dědí z generace na generaci, postupně se upravují, zapomínají a zase oprašují. Jednou z takových tradic jsou oslavy při narození dítěte. Už v nejstarších dobách bylo rozrůstání rodu velmi významné. Většinou hned po porodu bylo novorozeně položeno uprostřed obydlí na zem, když jej otec zdvihl, tím jej uznal za vlastní a dítě mělo zajištěno své pevné místo ve společnosti. Dalším významným rituálem bylo omývání vodou, které se s příchodem víry změnilo na klasický křest.

Když si vzpomeneme na pohádky, jistě se vám vybaví Sudičky, které nad kolébkou novorozeněte určovaly jeho osud. Sudičky vždycky byly tři a v lidové kultuře se traduje, že vždy byly spravedlivé. I dnes občas říkáme, že nám Sudičky daly do vínku ten či onen talent nebo naopak prokletí. Postupem času bájné Sudičky vystřídaly reálné postavy a to kmotřičky a kmotři. To jsou osoby, které za dítě přebíraly starost, když se rodičům cokoliv stalo. Kmotři a kmotřenky fungovaly také jako důvěrníci a zároveň dětem nosili dárky, které si rodina běžně nemohla dovolit. Později se funkce kmotrů vytratila a je spojována především s vírou, s církevním obřadem a křtem. Dárky novorozeňatům začali přinášet prarodiče, příbuzní a blízcí přátelé. Z této doby se zachovaly výrazy jako „dát dárek do peřinky“ nebo „dát něco do vínku“ a nejčastěji se miminkům vkládala pod hlavu nebo pod zmiňovanou peřinku zlatá mince, zlatý knoflík nebo zlatá medaile.

A právě k těmto dávným tradicím se stále více lidí začíná navracet a narozeným dětem v rodině či v blízkém okolí začíná nosit „do kolébky“ zlaté dárky. Taková zlatá mince, zlatý slitek nebo dokonce zlatá cihla jsou totiž dobrou investicí. Když dítko dospěje do plnoletosti, může zlato prodat a peníze využít například ke studiu. Zlatý dárek je zároveň pojistkou pro celou rodinu, všichni vědí, že když bude nejhůře, může se zlato prodat… Investování do zlata je bezpečné a peníze nepodléhají inflaci. Zlato se dá dobře prodat a je uznávané prakticky po celém světě. Zlaté mince a zlaté slitky jsou opět v kurzu a investování do zlata začíná být stále populárnější.

Zlato.cz - zlatá cihla

Zlato.cz – Jistota ve vlastních rukou

Pokud se ve vašem okolí brzy narodí miminko, popřemýšlejte o návratu k tradicím a přineste mu pod peřinku či do kolébky zlatý dárek.

 

0 komentářů u “Návrat k tradicím